Prvé kolo Slovenského pohára v endure vyhral Luboš Staňo (+výsledky)

Na druhom a treťom mieste skončili Šimon Rus a Denis Kohút.

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo v Mýte pod Ďumbierom prvé kolo Slovenského pohára v endure, ktoré bolo zároveň kvalifikačným kolom na svetovú enduro sériu EWS.

Víťazom sa stal jazdec tímu Bajky.sk C.T.C. Luboš Staňo, ktorý mal najrýchlejší čas v piatich rýchlostných skúškach z celkových šiestich meraných úsekov.

„Traily boli náročné aj na suchu a keďže večer bola celkom prietrž, tak to bol poriadny motocross. Blato mi sedí, no ísť všetky RS bez chyby bolo nemožné. Dal som si aj jeden pád. Napriek tomu sa mi podarilo vyhrať 5 zo 6 RS čo ma naozaj teší,“ píše Staňo na svojom instagrame.

Na druhom mieste skončil Šimon Rus z tímu OKO Racing s 53-sekundovou stratou a tretí prišiel do cieľa Denis Kohút z CTM Racing Teamu so stratou 1:05 min za víťazom.

Úradujúci majster Slovenska v endure Martin Knapec skončil na štvrtom mieste a prišiel tri sekundy za Denisom Kohútom.