Richard Tandara si v Leogangu pripísal víťazstvo v kategórii enduro open.
Mladý slovenský enduro pretekár suverénne vyhral juniorskú open kategóriu a pridal aj prvenstvo v celkovom poradí mužov. Najbližšieho súpera zdolal o takmer deväť sekúnd.

Richard Tandara z CTM Racing Teamu má za sebou veľmi vydarenú premiéru na Svetovom pohári v endure. Mladý slovenský pretekár v rakúskom Leogangu vyhral juniorskú open kategóriu a zároveň bol najrýchlejší aj medzi mužmi v otvorenej kategórii.
Podmienky v Saalfelden Leogang Salzburgerland boli po daždi náročné a miestami poriadne nepríjemné. Tandara si s nimi však poradil najlepšie.
V juniorskej open kategórii zvíťazil časom 27:20.844 a pred najbližším súperom mal náskok viac ako minútu. Zároveň dosiahol najlepší čas aj v otvorenej mužskej kategórii, kde rozhodol rozdielom takmer deviatich sekúnd.
„Počasie nás trochu potrápilo, ale aj tak mi to vyšlo. V piatok počas tréningu celý deň pršalo, takže stráviť sedem hodín v daždi úplne premoknutý nebolo vôbec jednoduché,“ povedal Tandara.
„Počas sobotnej noci dážď nepoľavil, avšak ráno nás prekvapilo slnečné počasie. Bolo preto veľmi náročné rozhodnúť sa, aké plášte budú najvhodnejšie, na aké podmienky sa obliecť a ako sa celkovo pripraviť.“
„Zjazdový charakter tratí mi sadol a nakoniec z toho bola výhra, čo ma veľmi potešilo a namotivovalo do ďalších pretekov,“ dodal.
Pre Tandaru ide o výrazný výsledok hneď pri prvom štarte na tratiach Svetového pohára.
Najnovšie aktuality
Mladý slovenský enduro pretekár suverénne vyhral juniorskú open kategóriu a pridal aj prvenstvo v celkovom poradí mužov. Najbližšieho súpera zdolal o takmer deväť sekúnd.
Francúzsky pretekár rozhodol až v poslednom kole, keď v záverečnom prudkom stúpaní ušiel Martinovi aj Azzarovi. Výsledky sa však po dojazde ešte menili kvôli diskvalifikácii.
Tretie kolo Svetového pohára v XCO prinieslo v Leogangu ťažké podmienky aj sporný moment v prvom zjazde. Rissveds po tomto momente zostala na čele, postupne sa vzdialila súperkám a pripísala si prvé víťazstvo v sezóne.
Nie je to len predajňa, ale miesto, kde to bude športom a príjemnou atmosférou žiť počas celého roka.
Pád vo vysokej rýchlosti skomplikoval prípravu jedného z najväčších talentov súčasnej cyklistiky len niekoľko týždňov pred štartom najsledovanejších pretekov na svete.
Čítať ďalej

Adrien Boichis vyhral v Leogangu po vyrovnaných pretekoch svoj prvý Svetový pohár v XCO

Jenny Rissveds získala v Leogangu po sólovej jazde prvé tohtoročné víťazstvo vo Svetovom pohári

Včera bol otvorený Velocity cyklistický hub v Bratislave. Pozrite sa, ako vyzerá

Spravil som hlúpu chybu. Paul Seixas zaplatil za pád vysokú cenu len tri týždne pred Tour de France

Registrácia na majstrovstvá Slovenska v endure na Baťovych trailoch je v plnom prúde

TEST | Bryton Gardia R300L ponúka silné svetlo, ale tento radar zaostáva za konkurenciou
Inzercia

CykloShop | Prvé dojmy z nového pretekárskeho XC modelu Scott Spark RC 2027

BIKEMANIA | Zľava týždňa: Karbónový XC bicykel POLYGON SYNCLINE C2 kúpite teraz so zľavou až 36% za 899 eur

BIKEMANIA | Zľava týždňa: Cestný bicykel POLYGON STRATTOS S5 kúpite teraz so zľavou až 46% za 699 eur

