Preteky 1. kola KENNY Slovenského pohára v endure na Baťovych trailoch v Partizánskom sú zrušené.

Organizátori museli k tomuto kroku pristúpiť, kvôli šíreniu sa afrického moru ošípaných v tejto a v priľahlých lokalitách.

Cez víkend mala odštartovať pretekárska sezóna v disciplíne enduro. Žiaľ okolnosti boli proti a organizátori podujatia museli kvôli problémom s africkým morom ošípaných podujatie zrušiť.

Cieľom organizátorov je podujatie zachovať a spoločne nájsť nový termín, v ktorom by sa preteky uskutočnili. Otázne je, či to situácia dovolí.

Pôvodná správa organizátorov podujatia:

Pretekárky a pretekári,
všetci sme tešili na štart novej enduro sezóny. Zasiahla však vyššia moc a preteky sme nútení z objektívnych príčin zrušiť. V piatok 19. apríla totiž nadobudlo platnosť vyhlásenie, ktoré z dôvodu výskytu a ďalšieho možného šírenia afrického moru ošípaných zakazuje v lokalite konania pretekov využívať lesy verejnosťou. Z tohto dôvodu je nepredstaviteľné, aby sa preteky 28. apríla 2024 uskutočnili a musíme ich aj keď naozaj neradi zrušiť.

Čo sa týka štartovného, bude vám vrátené v plnej sume na účet, z ktorého bolo uhradené. Prosíme vás však o trpezlivosť. Najneskorší možný termín, kedy by peniaze mali byť pripísané na váš účet je 3. mája 2024. Ak by ste do tohto dátumu platbu neobdržali kontaktujte nás a danú záležitosť preveríme.

No a čo sa týka náhradného termínu, všetko je v riešení, chceli by sme aby sa kolo v Partizánskom zachovalo, nakoľko je tam vždy výborná atmosféra a trate sú v perfektnom stave. Bola by teda škoda o toto kolo prísť. Urobíme, všetko čo je v našich silách aby sme našli náhradný termín. Prvé kolo Slovenského pohára v endure sa však s najväčšou pravdepodobnosťou uskutoční v Kálnici počas festivalu Bikefest.

Celé nás to veľmi mrzí a ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu, avšak nevieme s tým nič urobiť.