Jazdec z Kostariky sa ospravedlnil Mathieu van der Poelovi za incident na pretekoch: Mal ma odstrčiť ešte silnejšie (+video).

Van der Poel musel postrčiť Felipeho Nystroma, ktorého predbehol o celé kolo počas pretekov Svetového pohára v Gavere. Nystrom mu totiž zavadzal v technickom výšľape v blate.

Felipe Nystrom je 40-ročný kostarický cyklista, ktorý od roku 2021 pravidelne súťaží vo Svetovom pohári v cyklokrose po krátkom pôsobení na ceste, kde dosiahol najlepší výsledok na majstrovstvách Kostariky, ktoré vyhral v roku 2019.

Inak je jedným z tých cyklistov, ktorí absolvujú štarty na rôznych súťažiach s jedinou nádejou, že budú môcť súťažiť na najvyššej úrovni po boku svojich idolov na najlepších svetových pretekoch.

Felipe Nystrom však uprostred cyklokrosových pretekov Svetového pohára v Gavere skrížil cestu Mathieu van der Poelovi, ktorý bol na ceste za ďalším dominantným víťazstvom.

Van der Poel rukou odstrčil nabok Felipeho Nystroma, pretože mu zavadzal v ceste v náročnom technickom sektore.

Felipe Nystrom však nebol v tej dobe pred Mathieu van der Poelom, ale ďaleko za ním – keďže 28-ročný Holanďan ho predbehol o celé jedno kolo, čo pre Kostaričana znamenal koniec pretekov.

Nystrom sa následne za stret s Van der Poelom ospravedlnil, pričom dal jasne najavo, že sa za incident nesmierne hanbí, a to natoľko, že sa dokonca rozhodol nepokračovať vo svojej účasti v cyklokrosovej sezóne, ktorú plánoval odjazdiť až do svetového šampionátu.

Aj keď Mathieu van der Poel dal počas pretekov najavo, že ho to nahnevalo, vystúpil na podporu Kostaričana s tým, že nie je dôvod sa ospravedlňovať. „Nehnevám sa na neho. Felipe urobil chybu v úsudku a to sa môže stať každému. Nemal by sa kvôli tomu vzdať svojho sna. Dúfam, že zostane a bude pokračovať vo svojom pretekárskom programe,“ povedal jazdec tímu Alpecin-Deceuninck.