Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Adam Rojček vyhral zjazd vo Veľkej Rači o 8 stotín sekundy pred Denisom Kohútom

Neuveriteľne tesné to bolo aj medzi ženami a Vanesa Petrovská vyhrala preteky ešte s menším rodzielom iba dvoch stotín pred Abigél Halmai z Maďarska.
Matúš Bušík
Adam Rojček vyhral zjazd vo Veľkej Rači o 8 stotín sekundy pred Denisom Kohútom

Druhé kolo slovenského pohára v zjazde (SPDH) sa cez víkend konalo v tradičnej lokalite Veľká Rača. Trať je jazdcom veľmi dobre známa a preteká sa tu už dlhé roky.

Na štart pretekov sa postavilo dohromady 129 pretekárov, ktorí boli zaradení do 7 kategórií.

Víťazstvo z prvého kola na Košútke sa podarilo obhájiť Adamovi Rojčekovi z Osmos Gravity Team. V cieli dosiahol výsledný čas 2:34,75 a triumfoval s minimálnym náskokom 8 stotín sekundy pred Denisom Kohútom z CTM Racing Team.

Na treťom mieste skončil v pretekoch Čech Martin Hájek, so stratou necelých 5 sekúnd.

Adam Rojček na svojom Instagrame napísal: „Niekedy šťastie praje, ale treba mu ísť naproti! Do jazdy som dal všetko, podarilo sa mi ju poskladať dokopy a vyhrať o 8 stotín. Trať na Rači nepatrí k mojim obľúbeným, ísť tu rýchlo nie je vôbec jednoduché. Teším sa z tejto generálky pred prvým svetovým pohárom, keďže za dva týždne ideme na ostro!“

Ak to u mužov bolo tesné tak u žien to bolo extrémne vyrovnané. Z druhého víťazstva v slovenskom pohári v tomto roku sa môže tešiť Vanesa Petrovská NS Bikes UR Team s výsledným časom 3:12,75. Pred druhou Abigél Halmai mala v cieli náskok len 2 stotiny!

Na treťom mieste sa umiestnila ďalšia maďarská pretekárka Erzsébet Vincze, ktorá na Vanesu stratila niečo málo cez 21 sekúnd.

Medzi juniormi bol najrýchlejším jazdcom český pretekár z tímu Kellys Factory Team Ondra Kolečík. Cieľ preťal v čase 2:40,73 a pred druhým Filipom Tichým z Osmos Gravity Team mal náskok 3 sekundy.

Tretím najrýchlejším juniorom bol maďarský pretekár Daniel Füzesi, ktorý na víťaza stratil 7 sekúnd.

V kategórii Masters dominoval v pretekoch Gabor Lenthar z Maďarska. Ten dosiahol víťazný čas 2:49,66 a pred druhým Matúšom Paulovičom z Bikegarage Nitra mal náskok 1 sekundu. Tretím najrýchlejším v kategórii bol Marcel Vaško.

V kategórii Kadeti sa z víťazstva tešil český jazdec Petr Škrobánek s časom 2:54,45. Na druhom mieste sa umiestnil Filip Obertáš z CK Stupava a tretí bol Jakub Bednařík.

Najmladšiu kategóriu žiakov vyhral opäť mladý Richard Tandara z CTM Racing Team, s výsledným časom 2:50,13. Na druhom mieste sa umiestnil Juraj Janešík z CK Stupava a tretí bol Tibor Hittmann z Maďarska.

Kategóriu Hobby sa podarilo vo Veľkej Rači vyhrať Michalovi Valaštíkovi z Bajky.sk s časom 2:48,77, pred svojím tímovým kolegom Adrienom Adamom. Na treťom mieste sa umiestnil Adam Ďuriš.

Kompletné výsledky nájdete na stránke my.raceresults.com.

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu