Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Detaily 18. etapy Giro d’Italia 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Etapa z Oderzo do Val di Zoldo je síce kratšia a má 160,2 km, ale obsahuje štyri náročné stúpania s celkovým prevýšením 4153 m.
Martin Sarvaš
Detaily 18. etapy Giro d’Italia 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

18. etapa Giro d'Italia 2023: Oderzo - Val di Zoldo (Palafavera), 160,2 km / 4153 m

Oderzo → Val di Zoldo (Palafavera)

  • Dátum: 25. mája
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 160,2 km
  • Prevýšenie: 4153 m
  • Štart: 12:20 hod
  • Očakávaný koniec: 17:15 hod

Pretekárov čaká ťažký horský deň. Počas etapy absolvujú jazdci štyri ťažké výstupy, v ktorých môžu vzniknúť rozdiely v celkovej klasifikácii.

Štart je rovinatý, ale po 25 kilometroch pretekov sa to rýchlo zmení. Prvou výzvou dňa je stúpanie Passo della Crosetta, ktoré má 13,5 kilometra pri priemernom sklone 7 %. Pred rozhodujúcou hodinou pretekov si však budú môcť jazdci trochu oddýchnuť.

Etapa nie je dlhá a finále bude nabité náročným stúpaním. Forcella Cibiana má dĺžku 9,7 kilometra pri priemere 7,7 % a končí sa iba 26 km pred cieľom, no nie je to ešte miesto, kde by jazdci GC mali vynaložiť všetko svoje úsilie.

Výstup na Coi je brutálny a hlavný z celého dňa. Je 5,5 kilometra dlhý pri priemere 9,5 % a vyznačuje sa strmými rampami, ktoré majú až 15 %. Je to stúpanie podobné Civigliu, kde sa zvyčajne rozhoduje Okolo Lombardie. Dokonca aj pri konzervatívnom tempe toto stúpanie spôsobí veľké rozdiely v skupine GC a v akomkoľvek scenári určite rozhodne o výsledku etapy.

Jeho vrchol končí 5,4 kilometra pred cieľom. Tesne pred záverečným stúpaním na cieľovú čiaru nasleduje veľmi krátky a rýchly zjazd. Záverečné stúpanie má 2,3 kilometra s priemerným sklonom 7 %.

O etapu môže bojovať únik, ale môže sa stať, že tímy favoritov GC nedajú úniku dostatočný náskok a budú bojovať aj o etapové víťazstvo a bonusové sekundy na cieľovej čiare.

Najväčší favoriti 18. etapy Giro d’Italia 2023

*** Bauke Mollema, Ben Healy, Vadim Pronskiy, Jefferson Cepeda
** Thibaut Pinot, Jack Haig, Joe Dombrowski, Alessandro De Marchi
* Geraint Thomas, Primoz Roglic, João Almeida, Hugh Carthy, Eddie Dunbar

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu