Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Simona Kuchyňková a Richard Tandara vyhrali zjazdové preteky v Koutech nad Desnou

Druhé kolo českého Czech Downhill Top on Trail Cup sa uskutočnilo tento víkend v Koutech nad Desnou, Simona Kuchyňková v ňom predviedla perfektný výkon a preteky vyhral na enduro bicykli. Richard Tandara taktiež potvrdil svoju dominanciu a vyhral preteky v kategórii nádeje.
Matúš Bušík
Simona Kuchyňková a Richard Tandara vyhrali zjazdové preteky v Koutech nad Desnou

Simona Kuchyňková znova nedala šancu svojim súperkám a pokračuje vo víťaznom ťažení. V sezóne 2023 stála vo všetkých pretekoch, ktorých sa zúčastnila na najvyššom stupienku.

Pretekárka tímu Okoeverywhere Racing vo finále aj napriek pádu a tomu, že na rozdiel od svojich súperiek jazdila na enduro bicykli dosiahla najrýchlejší čas 4:59,094 a vyhrala preteky o viac než sekundu.

Na druhom mieste za ňou sa umiestnila poľská pretekárka Amelia Dudek a tretie miesto si vyjazdila Sabina Košárková z Kellys Factory Team.

V mužskej elitnej kategórii bol najrýchlejším jazdcom Stanislav Sehnal, ktorému v cieli namerali výsledný čas 4:11,376 a pred druhým Nemcom Hannesom Lehmannom mal v náskok 2,3 sekundy.

Na treťom mieste sa umiestnil Denis Kohút z CTM Racing Team, ktorý na víťaza stratil 5,365 sekundy.

Adam Rojček, ktorý pred nedávnom vyhral prvé kolo európskeho pohára v zjazde sa umiestnil na 4. mieste so stratou 5,678 sekundy. Vo finále mal Adam zaseknutú reťaz počas väčšiny trate tak nemohol šliapať do pedálov.

V skvelých výkonoch pokračuje aj náš najmladší reprezentant Richard Tandara z tímu CTM Racing Team. Vďaka podarenej jazde vo finále sa mu podarilo vyhrať ďalšie preteky a s traťou si poradil v čase 4:38,525.

Jeho talent a tvrdú prácu je vidieť na časoch, ktoré jazdí, keďže druhý v kategórii nádeje Szymon Nedziela mal na Richard v cieli stratu vyše 16 sekúnd. Na treťom mieste preteky dokončil Rostislav Kavka.

V kategórii juniorov bol najrýchlejším jazdcom Jakub Kalousek, pred Ondřejom Kolečíkom. Najrýchlejší slovenskí pretekári boli Jakub Lachkovič z CK Stupava a Filip Tichý z Osmos Gravity Team, ktorí skončili na 3. resp. 4. mieste.

V kategórii kadet vyhral preteky Štěpán Hurta pred slovenským jazdcom Michalom Hlobilom z CK Stupava.

Kompletné výsledky nájdete na stránke www.casomeric.cz.

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu