Čínsky magnát chce kúpiť práva na organizáciu Tour de France

Jeho imanie sa údajne pohybuje na hranici tridsaťjeden miliárd dolárov.
Biker

Podľa holandského denníka De Telegraf čínsky magnát túži rozšíriť svoje športové portfólio o najslávnejšie cyklistické preteky na svete. Spoločnosť Wanda Group, ktorú riadi Wang Ťien-lin, už skôr prejavila záujem o niektorú zo súčastí cyklistickej Grand Tour. V prípade, že sa mu podarí vyjednať práva na Tour de France, bude mať čiastočný podiel aj na Vuelte, keďže ASO bola v minulosti spoluorganizátorom aj tohto záverečného dielu zo série Grand Tour. Okrem toho mala ASO pod svojou kuratelou aj slávnu klasiku Paríž – Roubaix či ďalšie veľké jednorazové preteky Liége-Bastogne-Liége.

Do úvahy údajne prichádza aj to, aby sa Wang Ťien-lin angažoval i v súvislosti s Giro d’Italia, keďže mal tiež rokovať s vlastníkmi Gira, spoločnosťou RCS Sport. Čínsky obchodník nie je žiadny nováčik na pôde športového biznisu. Svojho času odkúpil najprestížnejšiu triatlonovú sériu Ironmana a vlastní tiež dvadsať percent z akcií špičkového španielskeho klubu Atlético Madrid.

Podľa magazínu Forbes sa jeho imanie pohybuje na hranici 31 miliárd dolárov. Informuje o tom server Cycling Weekly.

17:40 Pogačar útočil na šprintérov, ale napokon bol v tretej etape Giro d’Italia najrýchlejší Tim Merlier.

Merlier zvíťazil v hromadnom šprinte pred Jonathanom Milanom a Biniamom Girmayom.

15:02 Skvelú formu v úvode sezóny potvrdil Denis Kohút, ktorý vyhral prvé kolo Slovenského pohára v zjazde na Košútke.

Prvý pretekársky víkend majú za sebou aj slovenskí zjazdári. V bikeparku Košútka neďaleko Hriňovej sa cez víkend odjazdilo prvé kolo slovenského pohára v zjazde. V ženskej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Vanesa Petrovská.

12:37 Fotogaléria: Najlepšie zábery z prvého kola Svetového pohára v zjazde v škótskom Fort William.

Preteky vyhrali úradujúci víťazi svetového pohára z roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni.

12:19 Vali Höll a Loic Bruni zahájili sezónu svetového pohára v zjazde víťazstvom na trati vo Fort William.

Víťazi celkového hodnotenia svetového pohára v roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni vstúpili do zjazdovej sezóny víťazne na tradičnej trati v škótskom Fort William. Zatiaľ čo v ženskej elitnej kategórii to bol tesný súboj, Bruni deklasoval konkurenciu takmer o 2 sekundy.

10:33 Držať tempo s Tadejom Pogačarom sa nevyplatí. Ben O’Connor to skúsil a doplatil na to veľkou stratou.

Ben O’Connor bol jediný, kto sa pokúsil udržať tempo s Tadejom Pogačarom po jeho útoku v závere 2. etapy Giro d’Italia. Už po 300 metroch však zaostal a nakoniec prišiel do cieľa s minútovou stratou.