Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Čínsky magnát chce kúpiť práva na organizáciu Tour de France

Jeho imanie sa údajne pohybuje na hranici tridsaťjeden miliárd dolárov.
Biker
Čínsky magnát chce kúpiť práva na organizáciu Tour de France

Podľa holandského denníka De Telegraf čínsky magnát túži rozšíriť svoje športové portfólio o najslávnejšie cyklistické preteky na svete. Spoločnosť Wanda Group, ktorú riadi Wang Ťien-lin, už skôr prejavila záujem o niektorú zo súčastí cyklistickej Grand Tour. V prípade, že sa mu podarí vyjednať práva na Tour de France, bude mať čiastočný podiel aj na Vuelte, keďže ASO bola v minulosti spoluorganizátorom aj tohto záverečného dielu zo série Grand Tour. Okrem toho mala ASO pod svojou kuratelou aj slávnu klasiku Paríž – Roubaix či ďalšie veľké jednorazové preteky Liége-Bastogne-Liége.

Do úvahy údajne prichádza aj to, aby sa Wang Ťien-lin angažoval i v súvislosti s Giro d’Italia, keďže mal tiež rokovať s vlastníkmi Gira, spoločnosťou RCS Sport. Čínsky obchodník nie je žiadny nováčik na pôde športového biznisu. Svojho času odkúpil najprestížnejšiu triatlonovú sériu Ironmana a vlastní tiež dvadsať percent z akcií špičkového španielskeho klubu Atlético Madrid.

Podľa magazínu Forbes sa jeho imanie pohybuje na hranici 31 miliárd dolárov. Informuje o tom server Cycling Weekly.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu