Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Čínsky magnát chce kúpiť práva na organizáciu Tour de France

Jeho imanie sa údajne pohybuje na hranici tridsaťjeden miliárd dolárov.
Biker
Čínsky magnát chce kúpiť práva na organizáciu Tour de France

Podľa holandského denníka De Telegraf čínsky magnát túži rozšíriť svoje športové portfólio o najslávnejšie cyklistické preteky na svete. Spoločnosť Wanda Group, ktorú riadi Wang Ťien-lin, už skôr prejavila záujem o niektorú zo súčastí cyklistickej Grand Tour. V prípade, že sa mu podarí vyjednať práva na Tour de France, bude mať čiastočný podiel aj na Vuelte, keďže ASO bola v minulosti spoluorganizátorom aj tohto záverečného dielu zo série Grand Tour. Okrem toho mala ASO pod svojou kuratelou aj slávnu klasiku Paríž – Roubaix či ďalšie veľké jednorazové preteky Liége-Bastogne-Liége.

Do úvahy údajne prichádza aj to, aby sa Wang Ťien-lin angažoval i v súvislosti s Giro d’Italia, keďže mal tiež rokovať s vlastníkmi Gira, spoločnosťou RCS Sport. Čínsky obchodník nie je žiadny nováčik na pôde športového biznisu. Svojho času odkúpil najprestížnejšiu triatlonovú sériu Ironmana a vlastní tiež dvadsať percent z akcií špičkového španielskeho klubu Atlético Madrid.

Podľa magazínu Forbes sa jeho imanie pohybuje na hranici 31 miliárd dolárov. Informuje o tom server Cycling Weekly.

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu