Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Cyklista bez helmy skončil na zemi, keď sa snažil udržať tempo s pelotónom

Incident sa odohral počas ženských pretekov v Belgicku Brugge De Panne.
Martin Sarvaš
 Video: Cyklista bez helmy skončil na zemi, keď sa snažil udržať tempo s pelotónom

Cyklistky v pelotóne počas nedávnej belgickej klasiky Brugge De Panne zostali zaskočené, keď sa s nimi snažil udržať tempo fanúšik, ktorý išiel na vedľajšej cyklotrase.

Cyklista chcel zrýchliť, ale namiesto toho sa mu v zábere pravdepodobne roztrhla alebo spadla reťaz, stratil rovnováhu a spadol.

Komický pád sa našťastie zaobišiel bez zranení, avšak cyklista mal veľké šťastie, že si pri páde neudrel hlavu, pretože z nejakého nepochopiteľného dôvodu nemal na hlave helmu.

Klasiku Brugge De Panne napokon vyhrala Britka Pfeiffer Georgi (DSM), ktorá v závere predviedla 7-kilometrové sólo a šprint o pódiové priečky vyhrala Elisa Balsamo pred Lorenou Wiebes.

 

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu