Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Etapové preteky Mediterranean Epic vyhrali Georg Egger a Louisa Daubermann

Mediterranean Epic sú 4-dňové etapové preteky na horských bicykloch v prímorskej oblasti v Španielsku. Po absolvovaní 265 km s prevýšením 6100 m sa z víťazstva tešili nemeckí jazdci Georg Egger a Louisa Daubermann, ktorí dominovali vo svojich kategóriách.
Matúš Bušík
Etapové preteky Mediterranean Epic vyhrali Georg Egger a Louisa Daubermann

Štvrtý ročník pretekov Mediterranean Epic odštartoval tohtoročnú sezónu etapových pretekov na horských bicykloch.

Mediterranean Epic sú 4-dňové preteky kategórie „UCI Hors“ a uskutočnili sa v rozmedzí 9. až 12. februára v Španielsku.

Z celkového prvenstva v mužskej kategórii sa nakoniec tešil Georg Egger. Medzi ženami bola najrýchlejšou Louisa Daubermann.

Trasa pretekov bola plná strmých a technických trailov na pobreží a jazdci si museli siahať na dno svojich fyzických síl.

Štyri etapy mali celkovú dĺžku 265 km s prevýšením 6100 metrov.

Pretekov sa zúčastnili jazdci z 30 krajín sveta a medzi nimi nechýbali ani špičkoví maratónci ako napríklad majster sveta z roku 2021 Andreas Seewald z Nemecka, aktuálni víťazi Cape Epic Georg Egger a Lukas Baum alebo majster Českej republiky Martin Stošek.

Po náročných štyroch dňoch si celkové prvenstvo vybojoval práve Georg Egger, ktorý tak obhájil svoje víťazstvo z predošlého ročníka. Potvrdil tak svoju dominanciu a v cieli mal pred druhým Krzysztofom Lukasikom náskok takmer 3,5 minúty. Na treťom mieste preteky dokončil český jazdec Martin Stošek.

Medzi ženami bola najrýchlejšou Louisa Daubermann z Nemecka, ktorá bola prekvapením tohtoročnej edície pretekov. Tá zajazdila bezchybné preteky bez zaváhania a pripísala si víťazstvo v celkovej klasifikácii.

Medzi ženami na druhom mieste skončila Janina Angela Wust, ktorá na víťazku stratila niečo cez 4 minúty. Tretie miesto v celkovej klasifikácii si vyjazdila Monica Yuliana Calderón Martinez.

Kompletné výsledky pretekov Mediterranean Epic si môžete pozrieť na stránke www.sportmaniacs.com.

Zostrih toho najlepšieho z finálnej 4. etapy si môžete pozrieť vo videu:

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu