Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Mark Cavendish sa stretne na UAE Tour so svetovou elitou šprintérov

Cavendish bude v novom drese Astany šprintovať proti jazdcom ako Caleb Ewan, Dylan Groenewegen, Sam Bennett či Tim Merlier.
Martin Sarvaš
Mark Cavendish sa stretne na UAE Tour so svetovou elitou šprintérov

Mark Cavendish oznámil, že sa na konci februára zúčastní WorldTour pretekov UAE Tour, avšak ešte predtým odštartuje sezónu na pretekoch Okolo Ománu (11. – 15. februára).

Cavendish v Ománe debutovať v drese nového tímu Astana Qazaqstan, do ktorého sa dostal po rozpade B&B Hotels, s ktorým bol pôvodne dohodnutý na zmluve.

37-ročný Cavendish bude mať v Ománe najväčšiu šprintérsku konkurenciu v podobe Tima Merliera, ktorý prestúpil z Alpecinu do tímu Soudal – Quick Step.

Po previerke na Okolo Ománu bude mať Cavendish len štyri dni oddychu, keďže už od 20. do 26. februára bude pretekať nna UAE Tour 2023.

V Spojených arabských emirátoch sa stretne so svetovou elitou šprintérov, a aj keď ešte tímy neoznámili kompletné súpisky, na štarte budú určite Caleb Ewan (Lotto Dstny), Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla), Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) aj Tim Merlier.

Okrem pretekov Okolo Ománu a UAE Tour má Cavendish zatiaľ v oficiálnom programe len Tour de France, kde by si chcel splniť jeden z najväčších cieľov sezóny – prekonať rekord Eddyho Merckxa v počte vyhraných etáp na Tour. Cavendish totiž pred dvomi rokmi vyrovnal Merckxov rekord s celkovo 34 víťaznými etapami.

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu