Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!
Novinky

Peter Sagan skončil šiesty v 3. etape Okolo San Juan, šprintérov prekvapil Quinn Simmons

Simmons nastúpil 700 metrov pred cieľom a dokázal si vytvoriť dostatočný náskok pred šprintérmi.
Martin Sarvaš

Peter Sagan (TotalEnergies) skončil šiesty v 3. etape pretekov Okolo San Juan 2023. V závere prekvapil šprintérov Quinn Simmons (Trek-Segafredo), keď zrýchlil 700 metrov pred cieľom a dokázal si vytvoriť dostatočný náskok pred skupinou najlepších šprintérov.

Za 21-ročným Američanom skončili Maximiliano Richeze, Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) tesne pred Fernandom Gaviriom (Movistar) a Giacomom Nizzolom (Israel-Premier Tech) a za nimi prešiel cieľovou čiarou Peter Sagan (TotalEnergies).

„Prvá vec, keď som sa dnes zobudil, môj tréner mi poslal video z doby, keď sa tieto preteky vyhrali rovnakým spôsobom, a povedal som môjmu spolubývajúcemu Mathiasovi [Vačekovi]: „Ak ma privedieš až sem, dnes vyhrám,“ povedal Simmons v cieli so širokým úsmevom.

„A potom ste videli našich chlapcov celých 30 km do konca, vždy sme boli v dobrej pozícii. Vyhrať takto je niečo výnimočné, pretože pre jazdca ako som ja, nie je veľa príležitostí, pretože nevyhrám v šprinte, nevyhrám vo veľkých horách. V ťažkých dňoch musíte vyhrať, alebo si vo finále urobíte vlastné útoky.“

„Tento rok som dal tímu jeden sľub, a to vyhrať viac pretekov, pretože minulý rok som nevyhral žiadne. Teraz som sa zlepšil o 100 percent,“ dodal Simmons, ktorý dostal vlani cenu za najbojovnejšieho jazdca Tour de France.

Záver 3. etapy Okolo San Juan 2023:

Výsledky Okolo San Juan 2023

Aktuality

12:13 Dusty Days 2023 sa uskutočnia koncom apríla v Kálnici.

Freeride podujatie Dusty Days majú na svedomí chalani z Bikes on Film v spolupráci s Freeride Bikepark Kálnica.

12:04 Bikecheck: Elektrobicykel CTM Switch Denisa Kohúta.

Denis Kohút je popredný slovenský zjazdár a okrem iného trénuje aj na elektrobicykli CTM Switch.

10:55 Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám,“ povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.

10:15 Video: Peter Sagan ukazuje obrovskú silu i rovnováhu v drepe na jednej nohe.

Tím TotalEnergies zverejnil pri želaní k Saganovým 33. narodeninám video, v ktorom drepuje na jednej nohe na mäkkej balančnej podložke.

10:00 Video: Peter Sagan hovorí o ukončení kariéry a návrate k horskému bicyklu.

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista,“ povedal Peter Sagan popri oznámení o ukončení profesionálnej kariéry po sezóne 2023.

Zavrieť reklamu