Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S FUNKČNOU ČELENKOU GARMIN IBA ZA 18,90€!
Novinky

Peter Sagan skončil siedmy v úvodnej etape Okolo San Juan, v šprinte vyhral Sam Bennett (+video)

Na druhom a treťom mieste skončili Michael Mørkøv a Giacomo Nizzolo.
Martin Sarvaš
Peter Sagan skončil siedmy v úvodnej etape Okolo San Juan, v šprinte vyhral Sam Bennett (+video)

Foto: BORA – hansgrohe

Peter Sagan (TotalEnergies) skončil na siedmom mieste v úvodných pretekoch sezóny 2023 Okolo San Juan.

V záverečnom šprinte bol najrýchlejší Sam Bennett (Bora Hansgrohe) pred Michaelom Mørkøvom (Soudal-QuickStep) a Giacomom Nizzolom (Israel-Premier Tech).

Záver etapy narušil pád, ktorý sa odohral 8 km pred cieľom, čo spôsobilo, že v dlhom rade jazdcov, ktorí prechádzali ulicami mesta San Juan, sa otvorili medzery.

Tím TotalEnergies viedol pelotón cez pravotočivú zákrutu 2,5 km pred koncom, pričom Peter Sagan bol pohodlne na treťom mieste, pred majstrom sveta Remcom Evenepoelom (Soudal-QuickStep).

Šprintérsky „vlak“ tímu Soudal-QuickStep sa však rozpadol, keď cestu predelil dopravný ostrovček, takže Mørkøv šprintoval namiesto Fabia Jakobsena. Spôsobilo to tiež, že zaostal aj Peter Sagan, ktorý sa tak nedostal do dobrej pozície v šprinte a napokon skončil siedmy.

Záverečný šprint 1. etapy Okolo San Juan 2023:

„Prvá etapa na Vuelte a San Juan a prvé preteky sezóny. Tím dnes odviedol dobrú prácu, pracovali sme na tom, aby sme udržali preteky pod prísnou kontrolou, nedovolili úniku získať veľkú výhodu a zostali sme na dobrej pozícii v náročnom záverečnom mestskom okruhu,“ opísal Sagan.

„Dôležité bolo byť v predných pozíciách pelotónu, aby sme sa vyhli akýmkoľvek pádom. Záverečný šprint nám nevyšiel tak, ako by sme chceli, ale všetci sme dnes urobili maximum a zajtra to skúsime znova,“ vyjadril sa Peter Sagan.

„V príprave som pracoval naozaj tvrdo a viem, že aj moji tímoví kolegovia. Minulý rok som nemal najlepšiu sezónu a som rád, že som tu začal sezónu víťazstvom a vrátil sa k môjmu starému ja a začal sezónu,“ ,“ povedal Bennett, ktorý si prevzal prvý dres lídra podujatia.

Výsledky 1. etapy Okolo San Juan 2023

Aktuality

12:13 Dusty Days 2023 sa uskutočnia koncom apríla v Kálnici.

Freeride podujatie Dusty Days majú na svedomí chalani z Bikes on Film v spolupráci s Freeride Bikepark Kálnica.

12:04 Bikecheck: Elektrobicykel CTM Switch Denisa Kohúta.

Denis Kohút je popredný slovenský zjazdár a okrem iného trénuje aj na elektrobicykli CTM Switch.

10:55 Musíte vidieť: Dokument zo zákulisia, keď Peter Sagan vyhral skvelým sólo útokom monument Okolo Flámska.

„Taktika bola jasná – chcel som prísť do cieľa sám,“ povedal Peter Sagan po víťazstve svojho prvého monumentu v kariére.

10:15 Video: Peter Sagan ukazuje obrovskú silu i rovnováhu v drepe na jednej nohe.

Tím TotalEnergies zverejnil pri želaní k Saganovým 33. narodeninám video, v ktorom drepuje na jednej nohe na mäkkej balančnej podložke.

10:00 Video: Peter Sagan hovorí o ukončení kariéry a návrate k horskému bicyklu.

„Je pre mňa dôležité tráviť čas so svojím synom Marlonom a vidieť život z rôznych uhlov, nielen ako cyklista,“ povedal Peter Sagan popri oznámení o ukončení profesionálnej kariéry po sezóne 2023.

Zavrieť reklamu