Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Ukončenie sezóny na Rychlebských stezkách v podaní Kristýny Havlickej

Rychlebské stezky sú mekkou horskej cyklistiky v Česku. Miestne traily sú legendárne, vytvorené z obrovského množstva kameňov a flow si tu musíte zaslúžiť. Jazda na miestnych trailoch v podaní českej bikerky Kristýny Havlickej vyzerá veľmi prirodzene, ale boli ste si to tam už odskúšať?
Matúš Bušík

Kto už bol na Rychlebských stezkách ten vie, že miestne traily nepatria k tým najľahším. Flow si tu musíte zaslúžiť a aj malá chyba vás stojí stratu rýchlosti a množstvo síl na jej opätovné získanie.

Ak ste Rychlebské stezky ešte nenavštívili, musíte to rozhodne napraviť, pretože tu nájdete všetko po čom srdce bikera túži. Je tu základňa so skill centrom, kemp a množstvo trailov rôznych obťažností.

Kristýna si pre svoje nové video vybrala tie najnovšie, ktoré sú zároveň aj tými najťažšími. Menovite sú to T-Rys a Jestřáb. Oba ponúkajú rôzne technické prekážky, na ktorých prekonanie je potrebné ovládať bicykel na 100%.

A že to Kristýna vie, uvidíte vo videu End of the bike season on Rychlebské stezky.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu