Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Galéria: Fabio Wibmer natočil Video Game v krásnom prostredí Francúzskej riviéry

Rakúsky všestranný jazdec Fabio Wibmer sa prenesie do alternatívnej reality, aby si zahral hlavnú postavu v jedinečnom novom videu, ktoré kombinuje dychberúcu akciu na bicykli s počítačovou hrou GTA.
Matúš Bušík
Galéria: Fabio Wibmer natočil Video Game v krásnom prostredí Francúzskej riviéry

Kedysi ambiciózny motokrosový jazdec a rodák z Východného Tirolska sa dostal k trialovému jazdeniu po zhliadnutí videa škótskej hviezdy Danny MacAskilla.

V roku 2014 sa stal stálym členom Drop and Roll Tour s MacAskillom a následne sa pustil do série vlastných video projektov.

Jeho dve videá Fabiolous Escape nazbierali na YouTube viac ako 50 miliónov zhliadnutí, zatiaľ čo jeho video Wibmer’s Law – kde sa jeho ihriskom stali rušné ulice Rakúska sa v roku 2019 stalo taktiež virálnym.

Okrem svojej obrovskej zbierky kaskadérskych videí a ocenení – vrátane víťazstva v súťaži GoPro of the World – Best Line Contest v roku 2015 – Wibmer zožal úspech aj ako downhiller a freerider.

V najnovšom projekte vás Fabio vezme do sveta, ktorý je: „Veľmi odlišný od mojich ostatných filmov,“ a ktorý je inšpirovaný jeho obľúbenou hrou GTA.

Video bolo natočené v náročnom pohľade tretej osoby a vzniklo tak, aby bolo cítiť, že publikum ovláda Wibmera a smeruje ho do jeho ďalšej destinácie na Francúzskej riviéry

Začína sa to tým, že sa rútil lesom v Innsbrucku, kým spadol.  Táto nehoda ho prinútila prestať s vydávaním video projektov na viac ako rok kvôli zraneniam členka a ramena.

Zdroj: Hannes Berger / Red Bull Content Pool

O rok neskôr si Wibmer urobil z Azúrového pobrežia svoj domov. Rozhodol sa natočiť tu video, ktoré sa nepodobalo ničomu predtým, pretože sa pohybuje v závratných výškach, predvádza svoju typickú jazdu na riadidlách a ohromuje verejnosť trikmi, rýchlosťou, skokmi a technickou mestskou jazdou.

Na záver videa vás Fabio vezme do poriadnych kopcov a ukáže vám, že to vie aj na zjazdovom bicykli.

Fabio vo videu jazdí na troch rôznych bicykloch od svojho sponzora Canyon. Konkrétne sú to trialový Canyon Stitched CFR FW, enduro bicykel Spectral a freeridový Torque.

27-ročný jazdec vysvetľuje: „Jednotlivé scény boli veľmi náročné a nebol som len na jednom bicykli, ale na troch úplne odlišných bikoch, ktoré si vyžadujú rôzne zručnosti.“

„Nebolo ľahké prepínať v mojom nastavení. Mojím cieľom je poskytnúť najlepší možný výkon na vysokej úrovni v každej disciplíne. To bola obrovská výzva zo športového hľadiska.“

Natáčalo sa 50 dní v horúčavách s teplotami až 40°C a Bunny Hop z lavičky na lavičku a následný Tailwhip off bol najtechnickejší trik vyžadujúci najviac pokusov.

Zdroj: Hannes Berger / Red Bull Content Pool

Vo videu sú tiež zobrazoené rôzne druhy prepravy a dodávajú mu tak autenticitu v štýle GTA. Fabio napríklad riadi loď alebo helikoptéru. Taktiež sa ocitne v známej garáži z hry alebo sa prezlieka u seba doma. To všetko umocňuje podobu s hernou predlohou.

K videu ešte doplnil: „Scény boli oveľa komplexnejšie ako v mojich iných videách. Napríklad helikoptéry, člny, skoky z útesov, prostredie v meste.“

„Ďalšou výzvou bolo prepojenie rôznych scén, aby sa vytvoril hladký rytmus a tok. Motiváciou tohto druhu projektu je posunúť ma, nájsť spôsoby, ako zabezpečiť, aby výzvy fungovali, aj keď je to naozaj ťažké, kým sa to nesplní. Ten pocit, keď sa vám to podarí, ma rozhodne motivuje.“

Aktuality

11:08 Pogačar dopuje, Vingegaard dopuje, všetci dopujú… Dopingoví „fanúšikovia“ cyklistiky sa opäť ozývajú.

Je úplne jedno, čo sa stane – ktokoľvek vyhrá, akýmkoľvek spôsobom – vždy dopuje. Takíto ľudia by vám neverili ani nos medzi očami a spochybnili by aj malú násobilku. Smutné je, že ich stále pribúda.

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Zavrieť reklamu