Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Víťazná jazda Martina Lebla na pražskom Downmalle

Český pretekár CTM Racing Teamu Martin Lebl sa stal v Prahe víťazom posledných pretekov seriálu Downmall Tour 2016. Pražský zjazd v obchodnom centre Arkády vyhral súverénne, keďže bol najrýchlejší v oboch kvalifikačných kolách i finálovej jazde. Lebl tak zaznamenal druhé pódiové umiestnenie v tomto ročníku Downmallu, v Budapešti skončil na treťom mieste.
Biker

Napriek výhre prvého i druhého kola bol Lebl na finále plne koncentrovaný: „Na finálovku som sa pripravoval rovnako ako na ostatné kolá: RedBullom na povzbudenie, potom som sa ponaťahoval a nasleduje rozcvička pred štartom. Nervózny som veľmi nebol, neustále som zamestnával mozog, a tak som na závod vôbec nemyslel.“

Český rider išiel v prahe plynule, čisto a so svojimi jazdami bol spokojný. Tiež prezradil, ako sa snažil nahnať čas oproti ostatným: „Zrýchľoval som hlavne v zákrutách, ktoré som si nadchádzal a podraďoval som.“ „Pocit z výhry je vždy najlepší! Nič som nevnímal, iba som si užíval ten pocit. Ešte k tomu tam bola celá moja rodina, kamaráti a mnoho ďalších ľudí, ktorí mi veľmi fandili a bola tam výborná atmosféra,“ tešil sa z výhry Martin Lebl.

Zdroj: Martin Sarvaš/Lukáš Navrátil/CTM

Aktuality

Včera 18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

14.06.2024 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

14.06.2024 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

14.06.2024 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

14.06.2024 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu