Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Víťazná jazda Martina Lebla na pražskom Downmalle

Český pretekár CTM Racing Teamu Martin Lebl sa stal v Prahe víťazom posledných pretekov seriálu Downmall Tour 2016. Pražský zjazd v obchodnom centre Arkády vyhral súverénne, keďže bol najrýchlejší v oboch kvalifikačných kolách i finálovej jazde. Lebl tak zaznamenal druhé pódiové umiestnenie v tomto ročníku Downmallu, v Budapešti skončil na treťom mieste.
Biker

Napriek výhre prvého i druhého kola bol Lebl na finále plne koncentrovaný: „Na finálovku som sa pripravoval rovnako ako na ostatné kolá: RedBullom na povzbudenie, potom som sa ponaťahoval a nasleduje rozcvička pred štartom. Nervózny som veľmi nebol, neustále som zamestnával mozog, a tak som na závod vôbec nemyslel.“

Český rider išiel v prahe plynule, čisto a so svojimi jazdami bol spokojný. Tiež prezradil, ako sa snažil nahnať čas oproti ostatným: „Zrýchľoval som hlavne v zákrutách, ktoré som si nadchádzal a podraďoval som.“ „Pocit z výhry je vždy najlepší! Nič som nevnímal, iba som si užíval ten pocit. Ešte k tomu tam bola celá moja rodina, kamaráti a mnoho ďalších ľudí, ktorí mi veľmi fandili a bola tam výborná atmosféra,“ tešil sa z výhry Martin Lebl.

Zdroj: Martin Sarvaš/Lukáš Navrátil/CTM

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu