Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Kompletné výsledky Vuelta a España 2022: Najlepšími pretekármi sú Evenepoel, Pedersen a Carapaz

Preteky ovládol v celkovom hodnotení belgický talent Remco Evenepoel, zatiaľ čo bodovaciu súťaž vyhral suverénne Mads Pedersen a najlepším vrchárom sa stal Richard Carapaz.
Martin Sarvaš
Kompletné výsledky Vuelta a España 2022: Najlepšími pretekármi sú Evenepoel, Pedersen a Carapaz

Celkové hodnotenie

Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) sa stal po troch týždňoch suverénnych a konzistentných výkonoch celkovým víťazom pretekov Vuelta a España 2022.

Časovku vyhral šialeným so rozdielom od konkurencie a pozíciu lídra potvrdil aj víťazstvom horskej etapy na vrchole Alto del Piornal. Červený dres si obliekol po 6. etape a priniesol si ho až do Madridu.

Na druhom mieste skončil v celkovom hodnotení Enric Mas (Movistar) so stratou 2:04 min a tretí skončil len 19-ročný Juan Ayuso (UAE Emirates), ktorý sa stal druhým najmladším pretekárom v celej histórii pretekov Grand Tour, ktorý skončil na pódiu.

Top5 celkového hodnotenia

1. Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) 80:26:59 hod
2. Enric Mas (Movistar) +2:02
3. Juan Ayuso (UAE Emirates) +4:57
4. Miguel Ángel López (Astana Qazaqstan) +5:56
5. João Almeida (UAE Emirates) +7:24

Bodovacia súťaž

V bodovacej súťaži bol podobne suverénnym spôsobom ako Evenepoel v celkovom hodnotení, najlepším jazdcom Mads Pedersen (Trek-Segafredo), ktorý nielenže vyhral tri etapy, ale Vueltu začal v prvom týždni tromi druhými miestami za sebou a druhý skončil aj v záverečnej etape. Na druhom mieste skončil Fred Wright (Bahrain Victorious) a na treťom mieste skončil Evenepoel.

Top5 bodovacej súťaže

1. Mads Pedersen (Trek-Segafredo) 409b
2. Fred Wright (Bahrain Victorious) 186b
3. Enric Mas (Movistar) 138b
4.  Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl) 133b
5. Marc Soler (UAE Emirates) 133b

Súťaž vrchárov

Súťaž vrchárov vyhral Richard Carapaz (Ineos Greenadiers), ktorý bol pôvodne jedným z najväčších favoritov v celkovom hodnotení, no po slabých výkonoch v úvodnom týždni sa stratégia Ineosu zmenila a sústredili sa na Carlosa Rodrígueza.

Carapaz sa však každou etapou zlepšoval a svoju silu v kopcoch demonštroval v druhej polovici pretekov, keď vyhral z úniku až tri horské etapy. Druhý v tomto hodnotení skončil Robert Stannard (Alpecin-Deceuninck) a tretí Enric Mas.

Top5 súťaže vrchárov

1. Richard Carapaz (Ineos Greenadiers)
2. Robert Stannard (Alpecin-Deceuninck)
3. Enric Mas (Movistar)
4. Thymen Arensman (DSM)
5. Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl)

Je však trochu škoda, že všetci traja víťazi – Evenepoel, Pedersen aj Carapaz – prišli o najväčších konkurentov v danom hodnotení.

Evenepoelov súper Primož Roglič (Jumbo-Visma) odstúpil po páde v závere 16. etapy, Pedersenov najväčší šprintérsky súper a víťaz dvoch etáp Sam Bennett (BORA – hansgrohe) musel odstúpiť  po 9. etape pre pozitívny test na Covid-19 a v súťaži o bodkovaný dres viedol suverénne po dvoch etapových víťazstvách Jay Vine (Alpecin-Deceuninck), no po nepríjemnom páde v 18. etape musel odstúpiť.

Top5 hodnotenia mladých jazdcov

1. Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl)
2. Juan Ayuso (UAE Emirates)
3. João Almeida (UAE Emirates)
4. Thymen Arensman (DSM)
5. Carlos Rodríguez (Ineos Greenadiers)

Top5 hodnotenia tímov

1. UAE Team Emirates
2. Ineos Greenadiers
3. Movistar
4. Bahrain – Victorious
5. Astana Qazaqstan

Kompletné výsledky Vuelta a España 2022

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu