Remco Evenepoel potvrdil pozíciu lídra a vyhral ťažkú horskú etapu na Vuelte

Evenepoel vyhral 18. etapu na vrchole Alto del Piornal. Druhý skončil Enric Mas, tretí Robert Gesink.

Remco Evenepoel (QuickStep-AlphaVinyl) vyhral 18. etapu na pretekoch Vuelta a España na vrchole stúpania Alto del Piornal, keď v úplnom závere prekonal Enrica Masa (Movistar) po tom, čo dobehli osamoteného Roberta Gesinka (Jumbo-Visma), ktorý išiel v úniku.

Evenepoel pohotovo reagoval na sériu zrýchlení od Masa v záverečnom stúpaní a tiež začal sám útočiť.

Masov posledná útok prišiel v poslednom kilometri, pričom Evenepoel bol jediným mužom, ktorý ho dokázal nasledovať. Španielovo zrýchlenie ich priviedlo až ku Gesinkovi, poslednému, kto prežil celodenný únik, no mladý Belgičan si išiel suverénne po víťazstvo.

V celkovom poradí má Evenepoel náskok 2:07 min pred Masom, zatiaľ čo Juan Ayuso (UAE Team Emirates) je tretí so stratou 5:14 min. Miguel Angel Lopez (Astana-Qazaqstan) sa posunul na celkové štvrté miesto po tom, čo Carlos Rodriguez (Ineos) zaostal v poslednom stúpaní.

Rodriguez spadol na začiatku etapy a jeho zranenia sa ozvali v záverečných kilometroch. Líder súťaže vrchárov Jay Vine (Alpecin-Deceuninck) spadol pri rovnakom páde a kvôli zraneniam bol nútený preteky opustiť.