Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Bikrosový areál v Trnave bude rekonštruovať trnavská stavebná spoločnosť Agrostav

Bikrosový areál na Prednádraží v Trnave sa v najbližších mesiacoch zmení na pumptrack, pribudnúť by mala aj u-rampa a bazén.
Matúš Bušík
Bikrosový areál v Trnave bude rekonštruovať trnavská stavebná spoločnosť Agrostav

Podľa portálu trnava-live.sk bude novým zhotoviteľom trnavského pumptracku spoločnosť Agrostav. Tá bola vybratá prostredníctvom priameho rokovacieho konania za zhotoviteľa stavebných prác a celkovej rekonštrukcie bikrosového areálu na sídlisku Prednádražie.

Cena bola stanovená na 850-tisíc Eur bez DPH, čo predstavuje 1 milión 20-tisíc Eur s DPH.

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na stavebné práce vo februári 2022, no v polovici apríla túto súťaž zrušili.

„V lehote na predkladanie ponúk boli predložené dve ponuky. Obaja uchádzači boli z verejného obstarávania vylúčení, ani jeden nesplnil podmienky účasti vo verejnom obstarávaní,“ informovala mestská samospráva na jar tohto roka.

„Stavba hlavného pumptracku je včlenená do zelenej plochy v parku prevažne na mieste existujúcej bikrosovej dráhy. Umiestnenie je v súlade s územným plánom a navrhovaný pumptrack dopĺňa jestvujúce ihrisko o ďalší druh voľnočasovej a športovej aktivity pre všetky vekové kategórie,“ konštatuje mestská samospráva.

Rekonštrukcia bikrosovej dráhy na pumptrack má trvať približne 6 mesiacov a mala by zahŕňať vybudovanie detského okruhu, veľkého pumptracku, výstavbu 3 mestre širokej bikrosovej dráhy a dlhú pretekársku trať ako kombináciu bikrosu a pumptracku, jumpline a skill park.

Dĺžka hlavnej trate by mala dosahovať takmer 250 metrov a povrch by mal byť z jemnozrnného asfaltového betónu.

Okrem pumptracku by tu mala vyrásť aj U-rampa a bazén s betónovým povrchom a hĺbkou 2 metre.

Nám ostáva dúfať, že stavbu budú realizovať odborníci, prípadne budú jednotlivé prekážky konzultovať s jazdcami, aby sa predišlo rôznym nelogickým a nepríjemným situáciám.

Pôvodný stav trnavskej bikrosovej trate:

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu