Vuelta a España 2022: Zoznam všetkých štartujúcich tímov a pretekárov

Na štarte nebude chýbať trojnásobný víťaz Primož Roglič, čerstvý víťaz Giro d'Italia Jai Hindley a s veľkými ambíciami prichádza do Španielska aj mladý talent Remco Evenpoel.

Posledné tohtoročné preteky Grand Tour Vuelta a España resp. Okolo Španielska sa začínajú v piatok 19. augusta a končia 11. septembra. Na štart 77. ročníka pretekov sa postaví 184 jazdcov z 23 tímov. Zatiaľ potvrdilo svoje zostavy deväť tímov a zvyšných 14 ešte svoje súpisky kompletizuje.

Na štart Vuelty sa postaví aj Primož Roglič (Jumbo-Visma), ktorého cieľom je zisk červeného dresu už štvrtýkrát za sebou.

Na štarte pretekoch budú aj predchádzajúci šampióni Chris Froome (Israel-Premier Tech), Nairo Quintana (Arkéa-Samsic), Simon Yates (BikeExchange-Jayco) a Alejandro Valverde (Movistar), pričom Valverde sa predstaví vo svojej poslednej Grand Tour pred ukončením kariéry na konci sezóny 2022.

Tento rok sa však zúčastní Vuelty množstvo nových adeptov na víťazstvo celkového hodnotenia. Lídrom tímu Bora-Hansgrohe bude Jai Hindley, ktorý v máji vyhral Giro d’Italia. V súboji o dres červený dres ho doplnia Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl), João Almeida (UAE Team Emirates) a Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).

Vuelta a España 2022: zoznam všetkých štartujúcich