Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Bradley Wiggins dostal unikátny bicykel Factor Ostro pri 10. výročí víťazstva Tour de France a olympiády

Špeciálny Factor Ostro Bradleyho Wigginsa obsahuje ručne maľované umelecké diela a množstvo luxusných komponentov.
Martin Sarvaš

Bradleymu Wigginsovi sa v roku 2012 sa zmenil život v priebehu len jedného mesiaca V júli vyhral Tour de France a stal sa prvým britským jazdcom, ktorému sa to podarilo. O desať dní neskôr získal olympijské zlato v individuálnej časovke – v Londýne, v meste, v ktorom vyrastal.

Pri príležitosti 10-ročného výročia jeho rekordných výkonov mu prichystal Factor v spolupráci s Vires Velo a umelcom Karlom Kopinskim unikátny bicykel s nádherným dizajnom.

Bicykel Factor Ostro VAM zdobí 34 motýľov, z ktorých každý je precízne ručne maľovaný. Na ráme a vidlici je 33 motýľov pre každý deň, ktorý Wiggins strávil v žltom drese počas Tour de France 2012, Paríž-Nice, Dauphine a Okolo Romandie.

Jeden zlatý motýľ je na kokpite, čo predstavuje jeho zlatú medailu v časovke na Olympijských hrách v Londýne 2012.

Rám je v perleťovej bielej povrchovej úprave so zlatými logami značky Factor. Kokpit (riadidlá s predstavcom) od Black Inc bol tiež špeciálne natretý zodpovedajúcim perleťovo bielym povrchom, aby na ňom mohol Kopinski maľovať.

Lúčové kolesá Five od Black Inc si vyžiadal Wiggins špeciálne na výrobu a sú na nich obuté biele plášte Schwalbe x Spartacus Pro One, aby zodpovedali bicyklu.

Bolo šťastím, že CeramicSpeed začiatkom tohto roka uviedol na trh Gold OSPW, čo umožnilo nielen vylepšenie hnacieho ústrojenstva, ale aj možnosť zlatých kolieskok v kladke.

Na bicykel osadili najnovšiu 12-rýchlostnú súpravu Shimano Dura-Ace Di2 so 175 mm kľukami s bielou páskou od Black Inc a bielym sedlom Fizik.

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu