Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Prilba Bluegrass Rogue Core Mips

Hodnotenie: 4/5
150
Biker

Rogue je pohodlná enduro/trailová prilba vybavená systémom MIPS s vydareným dizajnom a ergonómiou. Základ tvorí EPS výplň s polykarbonátovou škrupinou, ktorá pokrýva celý vonkajšok.

Prilba má 16 vetracích otvorov, z ktorých 2 sú nasmerované na okuliare a zároveň na čelo. Zvyšok sa stará o vetranie hlavy. Vetranie citeľne dobre funguje vďaka dobre rozmiestneným otvorom. Prúd vzduchu obteká hlavu od predných otvorov cez vnútorné kanály a cez zadné prieduchy prúdi von.

Šilt dizajnovo a aj farebne nadväzuje na prilbu a aj na jej predné vetracie otvory. Je výškovo nastaviteľný, dajú sa pod neho odložiť zjazdové okuliare, alebo do jeho otvorov na vrchu „zaparkujete“ klasické okuliare. Obidva varianty si ale vyžadujú trocha cviku.

Prilba za jazdy dobre drží na hlave aj vďaka hlbokej škrupine a nastavovaciemu mechanizmu. Ten nadväzuje na 360˚ head belt, ktorý obopína hlavu okolo celého obvodu. Vzadu je výškovo nastaviteľný v troch polohách.

Upínacie popruhy majú magnetickú pracku Fidlock a okolo uší sa jednoducho nastavujú vďaka posúvateľnej ypsilonovej pracke.

Vložky sú vyberateľné a dajú sa ľahko prať. V balení je priložené látkové vrecko na prepravu.

Prilba je zaradená do vyššej cenovej kategórie a je vybavená na dnešnú dobu už štandardnými bezpečnostnými prvkami.

www.zookee.cz 

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu