Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Prilba Bluegrass Rogue Core Mips

Hodnotenie: 4/5
150
Biker
Test: Prilba Bluegrass Rogue Core Mips

Rogue je pohodlná enduro/trailová prilba vybavená systémom MIPS s vydareným dizajnom a ergonómiou. Základ tvorí EPS výplň s polykarbonátovou škrupinou, ktorá pokrýva celý vonkajšok.

Prilba má 16 vetracích otvorov, z ktorých 2 sú nasmerované na okuliare a zároveň na čelo. Zvyšok sa stará o vetranie hlavy. Vetranie citeľne dobre funguje vďaka dobre rozmiestneným otvorom. Prúd vzduchu obteká hlavu od predných otvorov cez vnútorné kanály a cez zadné prieduchy prúdi von.

Šilt dizajnovo a aj farebne nadväzuje na prilbu a aj na jej predné vetracie otvory. Je výškovo nastaviteľný, dajú sa pod neho odložiť zjazdové okuliare, alebo do jeho otvorov na vrchu „zaparkujete“ klasické okuliare. Obidva varianty si ale vyžadujú trocha cviku.

Prilba za jazdy dobre drží na hlave aj vďaka hlbokej škrupine a nastavovaciemu mechanizmu. Ten nadväzuje na 360˚ head belt, ktorý obopína hlavu okolo celého obvodu. Vzadu je výškovo nastaviteľný v troch polohách.

Upínacie popruhy majú magnetickú pracku Fidlock a okolo uší sa jednoducho nastavujú vďaka posúvateľnej ypsilonovej pracke.

Vložky sú vyberateľné a dajú sa ľahko prať. V balení je priložené látkové vrecko na prepravu.

Prilba je zaradená do vyššej cenovej kategórie a je vybavená na dnešnú dobu už štandardnými bezpečnostnými prvkami.

www.zookee.cz 

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu