Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kazety

Test: Kazeta e13 Helix R11

Hodnotenie: 4/5
349
Biker

11-rýchlostná kazeta Helix disponuje veľkým rozsahom prevodov 511 %, 9 – 46-zubovými pastorkami a váži 370 g.

Dvojdielna kazeta pozostáva z jedného hliníkového pastorka s modrou PVD povrchovou úpravou (odolnejšia povrchová úprava ako eloxovanie) a poniklovaných oceľových pastorkov.

Osadenie kazety je kompatibilné s XD, XDR orechmi a pastorky sú kompatibilné s pohonmi SRAM aj Shimano.

My sme „e-trinástku“ otestovali so Shimano SLX radením a XT prehadzovačom.

Opracovanie kazety je kvalitné, presné a rozsah sa začína od pastorka s deviatimi zubmi. Montáž je jednoduchá, na XD orech sa nasadí veľký pastorok, ktorý sa zaistí skrutkou na objímke, potom sa osadí druhá časť kazety a pootočením (nástrojom) sa zaistí o výstupky na veľkom hliníkovom pastorku. Zaistenie protipohybu je malou skrutkou.

Obe časti kazety sedia presne, bez vôle a bez cvakania alebo klepania počas jazdy.

Radenie s touto kazetou fungovalo hladko, rýchlo a presne v oboch smeroch v celom rozsahu. Pri väčšej záťaži fungovalo stále dosť rýchlo a držalo krok s konkurenciou. Reťaz držala dobre na pastorkoch v rozbitom teréne a aj pri točení na voľnobeh.

Kazeta je dostupná v troch farebných variantoch – modrý, šedý, bronzový a výhodou je, že jednotlivé jej časti sa dajú kúpiť aj samostatne. Takže pri nerovnomernom opotrebovaní nemusíte kupovať celú kazetu, ale len potrebné diely.

Ak stále používate 11-rýchlostný systém, kazeta Helix je skvelá alternatíva s kvalitným spracovaním, dobrou váhou a veľkým rozsahom.

www.levelsportkoncept.cz

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu