Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Pumpy

Test: Pumpa Bontrager Dual Charger

Hodnotenie: 4/5
66,99
Biker
Test: Pumpa Bontrager Dual Charger

Ak máte doma veľa bicyklov s rozlične širokými plášťami, nožná pumpa Bontrager Dual Charger vám určite uľahčí život.

Fakt je, že veľké gumy nafúkate s akoukoľvek pumpou takéhoto typu, ale bude vám to trvať omnoho dlhšie. Krása tejto pumpy spočíva v tom, že kombinuje hustenie na vysoký tlak aj veľký objem.

Veľkoobjemové nastavenie zaisťuje rýchle hustenie, vysokotlakové nastavenie umožňuje ľahké hustenie, pričom nastavenie je možné meniť jednoduchým prepnutím páčky.

Napriek priemernej cene sme boli ohromení kvalitou vyhotovenia, keďže všetky dôležité časti sú oceľové a nenájdete tu žiadne lacné plastové vnútorné časti, pričom vymeniteľné vnútorné časti zaručujú dlhodobú odolnosť.

Podstava pumpy je dostatočne široká a potiahnutá protišmykovým materiálom, takže pri fúkaní sa ani nepohne. Dole je aj veľký budík s veľkými číslami, na ktorom presne vidíte, na aký tlak je guma nafúkaná.

Hadica je veľmi dlhá – až 1,2 m. Výmena vnútornosti hlavy na ventily Presta a Schrader je rýchla a jednoduchá. Zaisťovanie hlavy na ventil je taktiež rýchle, koncovka drží počas hustenia na ventile pevne a pri uvoľňovaní z ventilu stačí odistiť poistku a hlavu treba iba jemne potiahnuť.

Nemusíte sa tak báť, že si ohnete či poškodíte ventil pri nasadzovaní a odpájaní hlavy z ventilu, a to ani pri vysokých tlakoch na cestných bicykloch.

Nahustenie gúm trvá skutočne krátko a vyžaduje si iba zopár pohybov. Na nahustenie 28mm gumy stačilo 14 „fúknutí” na 80 psi. Na väčší objem 45mm gravel gumy bolo treba 15 „fúknutí” na 50 psi. Maximálny tlak je 11 barov (160 psi).

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu