Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Pumpy

Test: Pumpa Bontrager Dual Charger

Hodnotenie: 4/5
66,99
Biker

Ak máte doma veľa bicyklov s rozlične širokými plášťami, nožná pumpa Bontrager Dual Charger vám určite uľahčí život.

Fakt je, že veľké gumy nafúkate s akoukoľvek pumpou takéhoto typu, ale bude vám to trvať omnoho dlhšie. Krása tejto pumpy spočíva v tom, že kombinuje hustenie na vysoký tlak aj veľký objem.

Veľkoobjemové nastavenie zaisťuje rýchle hustenie, vysokotlakové nastavenie umožňuje ľahké hustenie, pričom nastavenie je možné meniť jednoduchým prepnutím páčky.

Napriek priemernej cene sme boli ohromení kvalitou vyhotovenia, keďže všetky dôležité časti sú oceľové a nenájdete tu žiadne lacné plastové vnútorné časti, pričom vymeniteľné vnútorné časti zaručujú dlhodobú odolnosť.

Podstava pumpy je dostatočne široká a potiahnutá protišmykovým materiálom, takže pri fúkaní sa ani nepohne. Dole je aj veľký budík s veľkými číslami, na ktorom presne vidíte, na aký tlak je guma nafúkaná.

Hadica je veľmi dlhá – až 1,2 m. Výmena vnútornosti hlavy na ventily Presta a Schrader je rýchla a jednoduchá. Zaisťovanie hlavy na ventil je taktiež rýchle, koncovka drží počas hustenia na ventile pevne a pri uvoľňovaní z ventilu stačí odistiť poistku a hlavu treba iba jemne potiahnuť.

Nemusíte sa tak báť, že si ohnete či poškodíte ventil pri nasadzovaní a odpájaní hlavy z ventilu, a to ani pri vysokých tlakoch na cestných bicykloch.

Nahustenie gúm trvá skutočne krátko a vyžaduje si iba zopár pohybov. Na nahustenie 28mm gumy stačilo 14 „fúknutí” na 80 psi. Na väčší objem 45mm gravel gumy bolo treba 15 „fúknutí” na 50 psi. Maximálny tlak je 11 barov (160 psi).

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu