Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Predstavenie: Kenzel 2016

Jedna zo štvorice najsilnejších slovenských značiek bicyklov Kenzel slávi tento rok 25. výročie od založenia, ku ktorému si dopriala aj darček. Okrem tradičného mixu skutočne pekných mestských bicyklov a lacnejších MTB-čiek pridáva na sezónu 2016 aj vstup do sektora vyšších zdvihov v podobe dvoch nových rámov – zjazdového Ravena a endura Black Jack.
Biker

Kenzel Raven


Rám, ktorý ste mali možnosť už minulú sezónu zahliadnuť pod jazdcami Kenzel T.N.V. Racing Team sa na rok 2016 dočkal sériovej podoby. Obligátne 27,5-palcové kolesá behajú 200 mm vpredu a štvorčapových 180 mm vzadu vďaka odpruženiu Manitou. Kým vpredu pruží upside-down vidlica Dorado Pro, vzadu ju dopĺňa tlmič Revox Pro s nastaviteľným odskokom a pomalou ako aj rýchlou kompresiou.
Matný čierny rám s decentnou lesklou čiernou grafikou je osadený luxusnou kompletkou zo zjazdovej sady Shimano Saint vrátane štvorpiestových bŕzd s odvetranými platničkami Ice-Tech a kotúčmi Freeza, či nábojov kolies obutých do plášťov Maxxis High Roller II. Takto osadený rám vyrábaný len v jednej veľkosti 16″ váži primeraných 17,1 kg vrátane plochých pedálov dodávaných spolu s bicyklom.


Kenzel Black Jack

Dôkazom, že značka to s vyššími zdvihmi myslí vážne je aj druhá novinka- enduro Black Jack. Hliníkový rám z vlastnej výroby odzrkadľuje výber komponentov zjazdového Ravena. Odpruženie zaobstaráva Manitou so vzduchovým tlmičom Swinger Pro s uzamykaním a vidlica Mattoc Pro.

Dve farebné kombinácie na výber – biela a čierna, obe s červenými akcentami nesúce sa v znamení kartárskej hry – sú osadené tými istými komponentami Shimano XT v kompletnom zložení od nábojov cez brzdy až po pohon 2×10. Rovnako ako Raven, aj Black Jack je zatiaľ dostupný len v jednej relatívne malej veľkosti 15,5″, v ktorej váži 16,3 kg bez pedálov. Teleskopická sedlovka Kind Shock a široké rajdy s krátkym predstavcom uzatvárajú zoznam povinných komponentov v segmente endura.


Značka slávi 25 rokov a pri príležitosti štvrťstoročnice inovovala aj logo, pod ktorým si našli miesto najpredávanejšie modely Shade, ktoré dostali na rok 2016 nový rám.

V novom striebornom duchu sa nesú aj výročné bicykle.

Jedným z pre značku unikátnych projektov je aj tento časovkársky bicykel.


Kým MTB modely Kenzel sa držia skôr ultmenejších farieb, línia citybikov hrá všetkými farbami na palete.


Novinkou v portfóliu sú aj cyklodoplnky Basil, ktoré veľmi štýlovo dopĺňajú jemné farby dámskych bicyklov.Kompletnú kolekciu 2016 a ďalšie informácie nájdete na stránke Kenzel.sk


Aktuality

20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu