Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Peter Sagan skončil šiesty v 2. etape Tour de France, v záverečnom šprinte bol najrýchlejší Jakobsen

Na druhom mieste skončil Wout van Aert, ktorý sa tak oblečie do žltého dresu lídra celkového hodnotenia.
Martin Sarvaš

2. etapa Tour de France 2022

 

  • Dĺžka: 202,2 km
  • Prevýšenie: 1152 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 44,2 km/h

Fabio Jakobsen prišiel po prvýkrát na Tour de France ako od šprintérskeho lídra tímu QuickStep-AlphaVinyl a šprintéra, ktorý „obsadil“ miesto Cavendishovi, sa od neho očakávali víťazstva v etapách. A prišlo hneď v prvom záverečnom šprinte Tour 2022.

25-ročný Holanďan prekonal v šprinte Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), ktorý skončil na druhom mieste a ako tretí prešiel cieľovou čiarou Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Dobrý šprint predviedol aj Peter Sagan, ktorý však v úplnom závere nebol v dobrej pozícii a napokon skončil na šiestom mieste. Sagan však ukázal, že je vo forme a určite môžeme čakať, že ho uvidíme medzi najlepšími šprintérmi aj v nasledujúcich etapách.

„Dnešný deň je neuveriteľný. Pre mňa to bol dlhý proces krok za krokom. Na ceste mi pomohlo veľa ľudí. Toto je odplata, aby videli, že to nebolo nadarmo. Som šťastný, že ma stále baví jazdiť na bicykli a pretekať a našťastie stále môžem vyhrať. Je to úžasný deň a rád by som sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí mi tu pomohli,“ povedal Jakobsen.

V tretej etape bude oblečený v žltom drese lídra celkového hodnotenia Wout va Aert, ktorý vedie o sekundu pred Yvesom Lampaertom a o 8 sekúnd pred Tadejom Pogačarom. Bodovaciu súťaž vedie tiež Van Aert, no v zelenom drese bude zajtra oblečený druhý v poradí Fabio Jakobsen.

Záverečný šprint 2. etapy Tour de France 2022:

Výsledky po 2. etape Tour de France 2022

Aktuality

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

10:15 Poznáme dátum konania Red Bull Rampage.

Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.

09:52 Thomas Lemoine a Jordy Scott vyhrali Speed & Style na Crankworxe vo Whistleri.

Pozrite si záznam z prenosu, ktorý sme dnes v noci mali možnosť sledovať. Divácky veľmi atraktívna disciplína Speed & Style, v ktorej idú na dirtovej trati vedľa seba dvaja jazdci a predvádzajú rôzne triky, s tým, že do výsledkov sa započítava aj čas. Najlepšie hodnotenými a zároveň najrýchlejšími jazdcami sa sa stali Thomas Lemoine a Jordy Scott.

Zavrieť reklamu