Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Štartovné časy otváracej časovky Tour de France 2022

Pozrite si, o koľkej budú štartovať najväčší favoriti či Peter Sagan.
Martin Sarvaš

Kodaň → Kodaň

  • Dátum: 1. júla
  • Profil: ind. časovka / rovinatá
  • Dĺžka: 13.2 km
  • Prevýšenie: 22 m
  • Štart: 16:00 hod
  • Očakávaný koniec: 19:10 hod

Tadej Pogačar dnes začína svoju snahu o tretí titul na Tour de France v uliciach dánskej Kodane v úvodnej individuálnej časovke na 13,2 km, v ktorej sa postaví na štart 176 pretekárov.

Majster sveta v časovke Filippo Ganna je najväčším favoritom na víťazstvo a odštartuje o 17:03 hod, pričom druhý najväčší favorit Wout van Aert štartuje už o minútu neskôr a po ňom nasleduje Pogačar.

Na Tour de France nechýba ani slovenský sedemnásobný víťaz zeleného dresu Peter Sagan, ktorý vo drese TotalEnergies vyštartuje o 17:09 hod. Priamy prenos môžete sledovať od 17:00 hod online na RTVS Šport.

Štartovné časy

16:00:00 214 LECROQ Jérémy (Fra) B & B Hotels – KTM
16:01:00 202 BAUER Jack (Aus) BikeExchange-Jayco
16:02:00 192 BOIVIN Guillaume (Can) Israel-Premier Tech
16:03:00 182 BOASSON HAGEN Edvald (Nor) TotalEnergies
16:04:00 175 MOLLEMA Bauke (Ned) Trek-Segafredo
16:05:00 168 WELLENS Tim (Bel) Lotto Soudal
16:06:00 158 SWIFT Connor (Eng) Arkea-Samsic
16:07:00 144 *BISSEGGER Stefan (Swi) EF Education-Easypost
16:08:00 138 ZEITS Andrey (Kaz) Astana-Qazaqstan Team
16:09:00 122 BYSTRØM Sven Erik (Nor) Intermache-Wanty Gobert
16:10:00 115 HAMILTON Christopher (Aus) Team DSM
16:11:00 101 VAN DER POEL Mathieu (Ned) Alpecin-Deceuninck
16:12:00 91 GAUDU David (Fra) Groupama-FDJ
16:13:00 87 TRATNIK Jan (Slo) Bahrain Victorious
16:14:00 77 THOMAS Benjamin (Fra) Cofidis
16:15:00 61 MAS Enric (Spa) Movistar
16:16:00 57 MØRKØV Michael (Den) Quick-Step Alpha Vinyl
16:17:00 42 GROSSSCHARTNER Felix (Aus) Bora Hansgrohe
16:18:00 36 JUNGELS Bob (Lux) AG2R Citroën
16:19:00 22 MARTINEZ Daniel (Col) Ineos Grenadiers
16:20:00 11 ROGLIČ Primož (Slo) Jumbo-Visma
16:21:00 3 *BJERG Mikkel (Den) UAE Team Emirates
16:22:00 213 GOUGEARD Alexis (Fra) B & B Hotels – KTM
16:23:00 203 DURBRIDGE Luke (Aus) BikeExchange-Jayco
16:24:00 195 NIV Guy (ISR) Israel-Premier Tech
16:25:00 183 BODNAR Maciej (Pol) TotalEnergies
16:26:00 171 PEDERSEN Mads (Den) Trek-Segafredo
16:27:00 161 EWAN Caleb (Aus) Lotto Soudal
16:28:00 151 QUINTANA Nairo (Col) Arkea Samsic
16:29:00 147 POWLESS Neilson (USA) EF Education-Easypost
16:30:00 135 GRUZDEV Dmitriy (Kaz) Astana-Kazaqstan
16:31:00 124 MEINTJES Louis (RZA) Intermache-Wanty Gobert
16:32:00 111 BARDET Romain (Fra) Team DSM
16:33:00 105 *PHILIPSEN Jasper (Bel) Alpecin-Deceuninck
16:34:00 94 KÜNG Stefan (Swi) Groupama-FDJ
16:35:00 81 HAIG Jack (Aus) Bahrain Victorious
16:36:00 71 MARTIN Guillaume (Fra) Cofidis
16:37:00 64 *JORGENSON Matteo (Usa) Movistar
16:38:00 51 JAKOBSEN Fabio (Ned) Quick-Step Alpha Vinyl
16:39:00 41 VLASOV Aleksandr Bora-Hansgrohe
16:40:00 31 O’CONNOR Ben (Aus) AG2R Citroën
16:41:00 21 THOMAS Geraint (Wal) Ineos Grenadiers
16:42:00 18 VINGEGAARD Jonas (Den) Jumbo-Visma
16:43:00 4 LAENGEN Vegard Stake (Nor) UAE Team Emirates
16:44:00 217 ROLLAND Pierre (Fra) B & B Hotels-KTM
16:45:00 201 MATTHEWS Michael (Aus) BikeExchange-Jayco
16:46:00 197 NEILANDS Krists Lat) Israel-Premier Tech
16:47:00 185 LATOUR Pierre (Fra) TotalEnergies
16:48:00 178 STUYVEN Jasper (Bel) Trek-Segafredo
16:49:00 162 FRISON Frederik (Bel) Lotto Soudal
16:50:00 152 BARGUIL Warren (Fra) Arkea-Samsic
16:51:00 142 ALMEIDA GUERREIRO Ruben Antonio (Por) EF Education-Easypost
16:52:00 132 RIABUSHENKO Aleksandr Astana-Qazaqstan
16:53:00 121 KRISTOFF Alexander (Nor) Intermache-Wanty Gobert
16:54:00 116 *LEKNESSUND Andreas (Nor) Team DSM
16:55:00 108 VAN KEIRSBULCK Guillaume (Bel) Alpecin Deceunick
16:56:00 97 PINOT Thibaut (Fra) Groupama-FDJ
16:57:00 82 CARUSO Damiano (Ita) Bahrain Victorious
16:58:00 78 WALSCHEID Max (Ger) Cofidis
16:59:00 66 OLIVEIRA Nelson (Por) Movistar
17:00:00 54 CATTANEO Mattia (Ita) Quick-Step Aplha Vinyl
17:01:00 47 SCHACHMANN Maximilian (Ger) Bora-Hansgrohe
17:02:00 38 PARET PEINTRE Aurélien (Fra) AG2R Citroën
17:03:00 24 GANNA Filippo (Ita) Ineos Grenadiers
17:04:00 16 VAN AERT Wout (Bel) Jumbo-Visma
17:05:00 1 *POGACAR Tadej (Slo) UAE Team Emirates
17:06:00 215 LEMOINE Cyril (Fra) B & B Hotels-KTM
17:07:00 208 SCHULTZ Nicholas (Aus) BikeExchange-Jayco
17:08:00 193 CLARKE Simon (Aus) Israel-Premier Tech
17:09:00 181 SAGAN Peter (Slov) TotalEnergies
17:10:00 174 KIRSCH Alex (Lux) Trek-Segafredo
17:11:00 163 GILBERT Philippe (Bel) Lotto Soudal
17:12:00 156 *LOUVEL Matis (Fra) Arkea-Samsic
17:13:00 146 NIELSEN Magnus Cort (Den) EF Education-Easypost
17:14:00 137 VELASCO Simone (Ita) Astana-Qazaqstan
17:15:00 126 PETIT Adrien (Fra) Intermache-Wanty Gobert
17:16:00 117 TUSVELD Martijn (Ned) Team DSM
17:17:00 104 KRIEGER Alexander (Ger) Alpecin Deceunick
17:18:00 93 *GENIETS Kévin (Fra) Groupama-FDJ
17:19:00 88 *WRIGHT Fred (Gbr) Bahrain Victorious
17:20:00 74 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion (Spa) Cofidis
17:21:00 65 MÜHLBERGER Gregor (Aus) Movistar
17:22:00 52 ASGREEN Kasper (Den) Quick-Step Alpha Vinyl
17:23:00 44 KÄMNA Lennard (Ger) Bora-Hansgrohe
17:24:00 32 BOUCHARD Geoffrey (Fra) AG2R Citroën
17:25:00 28 YATES Adam (Gbr) Ineos Grenadiers
17:26:00 15 LAPORTE Christophe (Fra) Jumbo-Visma
17:27:00 6 *MCNULTY Brandon (Usa) Team UAE Emirates
17:28:00 216 *MOZZATO Luca (Ita) B & B Hotels-KTM
17:29:00 204 GROENEWEGEN Dylan (Ned) BikeExchange-Jayco
17:30:00 198 WOODS Michael (Can) Israel-Premier Tech
17:31:00 184 *BURGAUDEAU Mathieu (Fra) TotalEnergies
17:32:00 176 *SIMMONS Quinn (Usa) Trek-Segafredo
17:33:00 167 *VERMEERSCH Florian (Bel) Lotto Soudal
17:34:00 153 BOUET Maxime (Fra) Arkea-Samsic
17:35:00 141 URAN Rigoberto (Col) EF Education-Easypost
17:36:00 133 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (Usa) Astana-Qazaqstan
17:37:00 125 PASQUALON Andrea (Ita) Intermache-Wanty Gobert
17:38:00 118 *VERMAERKE Kevin (Usa) Team DSM)
17:39:00 106 PLANCKAERT Edward (Bel) Alpecin-Deceuninck
17:40:00 92 DUCHESNE Antoine (Can) Groupama-FDJ
17:41:00 84 MOHORIC Matej (Slo) Bahrain Victorious
17:42:00 76 PEREZ Anthony (Fra) Cofidis
17:43:00 68 VERONA Carlos (Spa) Movistar)
17:44:00 56 LAMPAERT Yves (Bel) Quick-Step Alpha Vinyl
17:45:00 45 KONRAD Patrick (Aut) Bora-Hansgrohe
17:46:00 34 COSNEFROY Benoit (Fra) AG2R Citroën
17:47:00 27 VAN BAARLE Dylan (Ned) Ineos Grenadiers
17:48:00 13 KRUIJSWIJK Steven (Ned) Jumbo-Visma
17:49:00 5 MAJKA Rafal (Pol) UAE Team Emirates
17:50:00 212 BARTHE Cyril (Fra) B & B Hotels – KTM)
17:51:00 207 MEZGEC Luka (Slo) BikeExchange-Jayco
17:52:00 196 HOULE Hugo (Can) Israel-Premier Tech
17:53:00 188 VUILLERMOZ Alexis (Fra) TotalEnergies
17:54:00 173 GALLOPIN Tony (Fra) Trek-Segafredo
17:55:00 164 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (rsa) Lotto Soudal
17:56:00 154 CAPIOT Amaury (Bel) Arkea-Samsic
17:57:00 148 *RUTSCH Jonas (Ger) EF Education-Easypost
17:58:00 136 MOSCON Gianni (Ita) Astana Qazaqstan
17:59:00 127 VAN DER HOORN Taco (Ned) Intermache-Wanty Gobert
18:00:00 112 *DAINESE Alberto (Ita) Team DSM
18:01:00 102 DILLIER Silvan (Swi) Alpecin-Deceuninck
18:02:00 96 MADOUAS Valentin (Fra) Groupama-FDJ)
18:03:00 85 SANCHEZ Luis Leon (Spa) Bahrain Victorious
18:04:00 73 GESCHKE Simon (Ger) Cofidis
18:05:00 67 TORRES BARCELO Albert (Spa) Movistar
18:06:00 53 *BAGIOLI Andrea (Ita) Quick-Step Alpha Vinyl
18:07:00 43 HALLER Marco (Aut) Bora-Hansgrohe
18:08:00 33 CHEREL Mikael (Fra) AG2R Citroën
18:09:00 26 ROWE Luke (Gbr) Ineos Grenadiers
18:10:00 14 KUSS Sepp (usa) Jumbo-Visma
18:11:00 2 BENNETT George (NZL) UAE Team Emirates
18:12:00 218 SCHÖNBERGER Sebastian (aut) B & B Hotels-KTM
18:13:00 206 JUUL JENSEN Christopher (Den) BikeExchange-Jayco
18:14:00 191 FROOME Chris (GBR) Israel-Premier Tech
18:15:00 186 OSS Daniel (Ita) Total Energies
18:16:00 172 CICCONE Giulio (Ita) Trek-Segafredo
18:17:00 166 VAN MOER Brent (Bel) Lotto Soudal
18:18:00 155 HOFSTETTER Hugo (Fra) Arkea-Samsic
18:19:00 145 DOULL Owain (GBR) EF Education-Easypost
18:20:00 134 FELLINE Fabio (Ita) Astana-Qazaqstan
18:21:00 123 GOOSSENS Kobe (Bel) Intermache-Wanty Gobert
18:22:00 113 DEGENKOLB John (Ger) Team DSM
18:23:00 103 GOGL Michael (AUT) Alpecin-Deceuninck
18:24:00 95 LE GAC Olivier (Fra) Groupama-FDJ
18:25:00 86 TEUNS Dylan (Bel) Bahrain Victorious
18:26:00 75 LAFAY Victor (Fra) Cofidis
18:27:00 63 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka (Spa) Movistar
18:28:00 58 SENECHAL Florian (Fra) Quick-Step Alpha Vinyl
18:29:00 48 VAN POPPEL Danny (Ned) Bora-Hansgrohe
18:30:00 35 DEWULF Stan (Bel) AG2R Citroën
18:31:00 23 CASTROVIEJO Jonathan (Spa) Ineos Grenadiers
18:32:00 12 BENOOT Tiesj (Bel) Jumbo-Visma
18:33:00 8 HIRSCHI Marc (Swi) UAE Team Emirates
18:34:00 211 BONNAMOUR Franck (Fra) B & B Hotels-KTM
18:35:00 205 JANSEN Amund Grøndahl (Nor) BikeExcchange-Jayco
18:36:00 194 FUGLSANG Jakob (Den) Israel-Premier Tech
18:37:00 187 TURGIS Anthony (Fra) TotalEnergies
18:38:00 177 SKUJINS Toms (Lat) Trek-Segafredo
18:39:00 165 *KRON Andreas (Den) Lotto Soudal
18:40:00 157 OWSIAN Lukasz (Pol) Arkea-Samsic
18:41:00 143 BETTIOL Alberto (Ita) EF Education-Easypost
18:42:00 131 LUTSENKO Alexey (Kaz) Astana-Qazaqstan
18:43:00 128 *ZIMMERMANN Georg (Ger) Intermache-Wanty Gobert
18:44:00 114 *EEKHOFF Nils (Ned) Team DSM
18:45:00 107 SBARAGLI Kristian (Ita) Alpecin-Deceuninck
18:46:00 98 *STORER Michael (Aus) Groupama-FDJ
18:47:00 83 GRADEK Kamil (Pol) Bahrain Victorious
18:48:00 72 PERICHON Pierre Luc (Fra) Cofidis
18:49:00 62 ERVITI Imanol (Spa) Movistar
18:50:00 55 *HONORÉ Mikkel (Den) Quick-Step Alpha Vinyl
18:51:00 46 POLITT Nils (Ger) Bora-Hansgrohe)
18:52:00 37 NAESEN Oliver (Bel) AG2R Citroën
18:53:00 25 *PIDCOCK Thomas (GBR) Ineos Grenadiers
18:54:00 17 VAN HOOYDONCK Nathan (Ned) Jumbo-Visma)
18:55:00 7 SOLER Marc (Spa) UAE Team Emirates

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Zavrieť reklamu