Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Inzercia

Zaostrené na bicykel Evy Samkovej – Ghost Riot Full Party

Nová hračka olympíjskej víťazky v snowboardcrosse Evy Samkovej.
Matúš Bušík

Keď šiel tento rok v marci Evin GHOST Slamr 9.9 LC do dobročinnej aukcie, bolo jasné, že si k nám kráľovná snowboardcrossu čoskoro príde pre nejaké kráľovsky vybavené celopéro.

Vo svojej flotile má síce Eva Samková ešte gravel, ale keďže má rada rýchle lesné zošupy, vedeli sme, že jej trailový stroj bude chýbať. Ako pravoverná „ghosťačka“ nemohla voliť inak a na tohtoročnú sezónu si od nás vypožičala GHOST Riot Trail Full Party 29. Aký je jej nemecký výtržník?

Ghost Riot Full Party

Hlavnou prednosťou modelu Riot je perfektne vyvážený hliníkový rám s nízkym ťažiskom a pevnou, jednodielnou zadnou stavbou. Systém Virtual Pivot má zhodný rozmer všetkých čapov a jednodielne vahadlá s maximálnou tuhosťou.

Najlepšie osadené modely Trail a Enduro nesú označenie Full Party a do výbavy dostali zhodne vidlicu Formula Selva S so zdvihmi 140 mm (v prípade Evinej verzie Trail) a 170 mm (vo verzii Enduro). Vzadu nájdeme supercitlivé odpruženie TractionLink (Virtual Pivot) so zdvihmi Trail 140 mm a Enduro 160 mm.

Na prvý pohľad môže Riot Full Party svojou krikľavou fialovosťou pôsobiť ako retro podivín v deväťdesiatkovej šusťákovke. Pri bližšej obhliadke naživo, ale zistíte, že je to sebavedomím premakané party zviera, čo nepokazí žiadnu akciu.

Napriek tomu sa každému páčiť nebude, to je jasné. Eva je z neho každopádne nadšená, preto sa na jej kúsku nekoná ani žiadna veľká modifikácia vybavenia.

Svojho Riota Eva dovybavila len fialovými gripmi ESI grips Chunky, na ktoré je zvyknutá zo „starého“ SLAMRa. Kolesá s továrenskými MAXXIS chceli prezuť na osvedčené plášte CONTINENTAL Mountain King Performance Kevlar v rozmere 29×2.3 a k nim si pribrala ešte platformové pedále Ghost z odolnej hliníkovej zliatiny s Cr-Mo osami a so zapuzdrenými ložiskami.

Kvôli zraneniu, ktoré Eva utrpela v decembri minulého roka na pretekoch v Rakúsku, to zatiaľ na žiadne divoké cyklo akcie na Riote nie je.

Potvrdzujú to aj fotky, ktoré nedávno Eva umiestnila na siete a doplnila textom: „…na traile to s nohami ešte nie je, ale na rovinku pri rieke bez problémov.“ Tak snáď sa nohy čoskoro zahoja a RiotFull Party dostane čo preto na traile. Hlavne tam je totiž jeho miesto.

Eva a jej úspechy

S lyžovaním začala v dvoch rokoch, v siedmich presedlala na snowboard. Najskôr sa venovala freestyle snowboardingu, ale po pár zraneniach prešla na snowboardcross. Sériu úspechov odštartovala Eva Samková v roku 2010 titulom juniorskej majsterky sveta v snowboardcrosse, ktorý o rok neskôr obhájila.

S typickými namaľovanými fúzikmi si potom v roku 2014 došla pre zlato na Olympiáde v Soči a o štyri roky neskôr získala bronz na zimných hrách v Pchjongčchangu.

O štart na poslednej olympiáde v Pekingu prišla kvôli zraneniu v rakúskom Montafone. Pri dojazde pretekov zmiešaných tímov v rakúskom Montafone v decembri roku 2021 si zlomila členky na oboch nohách.

GHOST Riot Full Party

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu