Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Peter Sagan je späť! Predviedol skvelý šprint a vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska (+video)

Sagan vyhral na švajčiarskom etapáku celkovo rekordných 18 etáp.
Martin Sarvaš

Po nešťastnej jarnej časti a prekonaní postcovidového syndrómu si Peter Sagan pripísal prvé víťazstvo vo farbách tímu TotalEnergies.

V závere tretej etapy pretekov Okolo Švajčiarska (177km /  predviedol skvele načasovaný šprint a predbehol Bryana Coquarda (Cofidis) aj Alexandra Kristoffa (Intermarché-Wanty-Gobert).

Peter Sagan ukázal, že je opäť vo forme, keďže porazil veľmi silných šprintérov a okrem Coquarda a Kristoffa aj napríklad mená ako Trentin, Bol, Bettiol či Matthews.

Saganovi sa už v minulosti na pretekoch Okolo Švajčiarska veľmi darilo a pripísal si rekordné 18. etapové víťazstvo, pričom v rokoch 2011 až 2019 vyhral bodovaciu súťaž.

Saganovi sa pretekoch Okolo Švajčiarska v minulosti veľmi darilo a až osemkrát vyhral – v rokoch 2011 až 2019 vyhral bodovaciu súťaž a 17-krát si pripísal etapové prvenstvo, čo je najviac v histórii. Tohtoročný profil pretekov je však omnoho náročnejší ako v minulosti a sedí viac vrchárom ako klasikárom.

„Je to len víťazstvo v etape,“ povedal Sagan, aj keď na jeho poloúsmeve bolo vidno, že sa zo svojho 120. profesionálneho víťazstva teší.

„Neviem, či mám špeciálne pocity. Naučil som sa už prehrávať i vyhrávať. Ako vždy, ďakujem tímu. Celý deň sme pracovali spolu s Intermarché, Bahrainom aj BikeExchange. Preteky sme kontrolovali a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo premeniť na víťazstvo. Podobný šprint je lotéria a dnes mi vyšla. Kopce som pretrpel celkom v pohode, no bolo dobré, že záver bol po rovine. Ďalšie etapy budú v záveroch ťažšie. Hlavným cieľom je pripravovať sa na Tour de France.“

„Ako som už povedal, bude ťažké vrátiť sa do pretekárskeho režimu po mojej chorobe a troch mesiacoch bez pretekov. Chce to len čas, ale nakoniec sa mi to podarilo a je príjemné byť späť,“ dodal Peter Sagan.

Peter Sagan po víťaznom šprinte:

Zostrih 3. etapy Okolo Švajčiarska 2022:

Výsledky 3. etapy Okolo Švajčiarska 2022

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu