Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
MTB/XC/Trail

Test: Prilba Scott Argo Plus

Hodnotenie: 4.5/5
79,90
Biker
Test: Prilba Scott Argo Plus

Napriek tomu, že cena prilby Argo Plus je priaznivá, má veľa funkcií, ktoré zvyšujú jej výkonnosť. Vo vnútri škrupiny z EPS peny sa nachádza vložka MIPS navrhnutá tak, aby pomáhala chrániť váš mozog pred rotačnými nárazovými silami, čo je za túto cenu pôsobivá výbava.

Retenčný systém MRAS3 je vydarený, ponúka široký rozsah nastavenia obvodu pre dve veľkosti a má poriadne cvakajúce západkové nastavovacie koliesko. Zatiaľ čo retenčná kolíska nie je vertikálne nastaviteľná, našu hlavu obopla veľmi dobre a poskytla bezpečné a stabilné uchytenie.

Na trailovú prilbu má priemerné pokrytie hlavy a jej hmotnosť 366 g (M/L) je prijateľná vzhľadom na cenu. Šilt nie je nastaviteľný, ale je dobre umiestnený a účinný. Okuliare je možné odložiť do zadných vetracích otvorov, no zjazdové sa pod šilt nezmestia.

Odvetrávanie je dobré, ale nie najlepšie a zistili sme, že tenká výstelka je náchylná na pravidelné odkvapkávanie potu na okuliare – a to je naša jediná sťažnosť.

www.scott-sports.com

Aktuality

Včera 10:20 Birell BikeFest 2024: Zaregistrujte sa na maratón a dostanete balík v hodnote viac ako 100 eur.

Online registrácia na preteky trvá už len do polnoci 26. mája.

25.05.2024 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral po 36 km sóle už šiestu etapu na Giro d’Italia.

Aj keď už mal Pogačar isté víťazstvo ružového dresu, svoju dominanciu na Gire potvrdil výhrou poslednej horskej etapy na talianskej Grand Tour. Na druhom mieste skončil Valentin Paret-Peintre a tretí finišoval Daniel Martínez.

24.05.2024 Andrea Vendrame vyhral z úniku a po 28-kilometrovom sóle 19. etapu Giro d’Italia.

Na druhom mieste skončil Pelayo Sanchez a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pred poslednou horskou etapou tohtoročného Gira sa situácia v celkovej klasifikácii nezmenila a Tadej Pogačar vedie s viac ako 7-minútovým náskokom pred Danielom Martínezom a Geraintom Thomasom.

24.05.2024 Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia.

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.

24.05.2024 Thibau Nys vyhral úvodnú etapu Okolo Nórska po skvelom výkone Čecha Mathiasa Vaceka.

V kopcovitej etape s cieľom na vrchole 3,9 km stúpania Voss Resort bol najrýchlejší len 21-ročný Nys, za ktorým skončili na druhom a treťom mieste Ådne Holter a Axel Laurance. Na nórskom etapáku odštartoval aj Wout van Aert, ktorý sa stále zotavuje z početných zranení, ktoré utrpel pri páde v marci.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu