Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Prilba Scott Argo Plus

Hodnotenie: 4.5/5
79,90
Biker

Napriek tomu, že cena prilby Argo Plus je priaznivá, má veľa funkcií, ktoré zvyšujú jej výkonnosť. Vo vnútri škrupiny z EPS peny sa nachádza vložka MIPS navrhnutá tak, aby pomáhala chrániť váš mozog pred rotačnými nárazovými silami, čo je za túto cenu pôsobivá výbava.

Retenčný systém MRAS3 je vydarený, ponúka široký rozsah nastavenia obvodu pre dve veľkosti a má poriadne cvakajúce západkové nastavovacie koliesko. Zatiaľ čo retenčná kolíska nie je vertikálne nastaviteľná, našu hlavu obopla veľmi dobre a poskytla bezpečné a stabilné uchytenie.

Na trailovú prilbu má priemerné pokrytie hlavy a jej hmotnosť 366 g (M/L) je prijateľná vzhľadom na cenu. Šilt nie je nastaviteľný, ale je dobre umiestnený a účinný. Okuliare je možné odložiť do zadných vetracích otvorov, no zjazdové sa pod šilt nezmestia.

Odvetrávanie je dobré, ale nie najlepšie a zistili sme, že tenká výstelka je náchylná na pravidelné odkvapkávanie potu na okuliare – a to je naša jediná sťažnosť.

www.scott-sports.com

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu