Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Inzercia

6 šikovných doplnkov nielen na bicykel

"Smart" sú v dnešnej dobe mobily, hodinky, televízie, práčky aj chladničky. "Smart" však vie byť aj cyklistická výbava. My sme vybrali 6 šikovných doplnkov na bicykel, ktoré využívajú moderné technológie a mobilné aplikácie, alebo sú multifunkčné, takže pre nich nájdete uplatnenie hneď v niekoľkých životných situáciách.
Biker

Technológie

1. LUMOS – smart prilba 

Firma LUMOS, ktorú kedysi medzi top výrobcu prilieb katapultovala úspešná fundraisingová kampaň na Kickstarteri a pochvalné recenzie napríklad vo Forbese, má dnes v ponuke celkom 4 modely prilieb. Celosvetovo najobľúbenejšími a vzhľadovo najatraktívnejšími sú modely MATRIX a ULTRA. Čo je na nich také inteligentné?

Oba modely majú integrované svetlá vpredu aj vzadu, takže poskytujú ako ochranu hlavy, tak spoľahlivé osvetlenie. Svetlá navyše plnia funkciu blinkrov, ktoré sa pomocou bezdrôtového ovládača zapínajú z riadidiel. Vďaka zabudovaným blinkrom je táto cyklistická prilba perfektnou voľbou na elektrokolobežky, na ktorých sa pri ukazovaní smeru rúk zle balansuje.

Smart, v tom modernom slova zmysle, sú potom prilby vďaka prepojeniu so špeciálnou aplikáciou Companion App. Tá ponúka nastavenie úrovne jasu svetiel, možnosť preprogramovania blikacích režimov, kontrolu nabitia batérie, meranie trasy, sledovanie vašej aktivity a synchronizáciu s aplikáciami Strava a Apple Health.

2. Cratoni Madroc Pro – hi-tech prilba na traile

Konštrukčne je Madroc Pro prilbou 2v1. Ponúka totiž možnosť rýchleho odpojenia/pripojenia chrániča brady. Bez chrániča máte otvorenú prilbu na bežné bikovanie, s chráničom potom robustnú integrálku na nekompromisné trailovanie. Prilba Madroc Pro od Cratoni toho však vie oveľa viac. Je vyspelá nielen konštrukčne, ale aj technologicky a nastavuje nové štandardy v E-performance sektore.

Inteligentné funkcie riadia tzv. Tech-Box – mozog prilby. Keď Madroc Pro prepojíte s appkou, vie prehrávať hudbu, prijímať telefónne hovory alebo na princípe vysielačky komunikovať s inou prilbou Madroc na vzdialenosť až 500 metrov. Prilba má aj zabudovaný crash senzor, ktorý dokáže detekovať pád a následne odoslať núdzové SMS na vybrané telefónne čísla.

3. Tubolito PSENS – prvá smart duša na svete

Tubolito PSENS je prvá múdra duša na svete! Žiadna batéria, žiadne dobíjanie. Stačí len priložiť mobil k plášťu a na displeji sa vám zobrazí aktuálny tlak. Zabudovaný NFC čip pre ľahké, rýchle a bezbatériové meranie tlaku v plášti pomocou iOS a Android aplikácia vám dáva okamžitý prehľad o tlakoch.

Pokiaľ jazdíte v rôznom teréne a často riešite tlaky, alebo ešte len hľadáte ideálne hodnoty, príde vám táto vychytávka určite vhod. Okrem pokročilých technológií ponúka Tubolito aj bezkonkurenčnú váhovú úsporu PSENS 29“ váži len 93 g a 27,5“ ešte o 3 gramy menej. 

Multifunkčnosť

4. Detské vozíky Qeridoo – funkčnosť predovšetkým

Deti prinášajú do života zmeny, ale pohybu a športu sa kvôli nim vzdávať nemusíte. Praktickým a bezpečným riešením pre šport s deťmi sú detské vozíky Qeridoo. Dajú sa šikovne využiť buď ako vozík za bicykel, alebo ako športový kočík, s ktorým sa dá behať, jazdiť na inlinoch, vyrážať na pešie túry a v zime aj bežkovať. Nemecký výrobca Qeridoo ponúka aktuálne hneď 4 modely detských vozíkov. V článku Veľké porovnanie detských vozíkov za bicykel Qeridoo ich postupne predstavujeme a porovnávame.

5. Knog PWR – modulárny ekosystém

Základom rodiny PWR od Knogu sú modulárne svetlá s odpojiteľnou svetelnou hlavicou. Hlavice sa dajú dokúpiť a meniť podľa toho, ako intenzívne svetlo v danej situácii na bicykli potrebujete. Samotné telo, ktoré vám po odpojení hlavice zostane, potom slúži ako powerbanka. Napájať s ňou môžete ako ďalšie zariadenia z rodiny PWR ako lucernu na kempovanie PWR Lantern alebo bluetooth reproduktor PWR Sound, tak akékoľvek iné zariadenia s USB portom.

K svetlám má Knog k dispozícii aj niekoľko držiakov, aby sa dali upevniť na riadidlá aj prilbu. Prikúpiť si môžete aj čelovkový popruh s prípravou na pripevnenie svetelnej hlavice vpredu a úchyty na powerbanku vzadu. Cyklistické svetlo tak tromi pohybmi premeníte na výkonnú čelovku. Chytré riešenie treba na bikepacking, kde sa každé ušetrené miesto v cyklobrašni počíta.

 6. SKS Veloflexx – flexibilné blatníky

Chameleónové schopnosti má tak trochu aj sada blatníkov Veloflexx od SKS GermanyUniverzálne blatníky sú vymyslené tak, aby sa dali upevniť aj na kolesá bez montážnych otvorov pre blatníky. Navyše sú všetky úchyty a vzpery nastaviteľné, takže blatníky je možné namontovať na rôzne rámy a vidlice.

Blatníky držia na bicykli pomocou univerzálneho rámového adaptéra a gumových pásikov, prípadne pásku na suchý zips a na montáž nepotrebujete žiadne náradie.

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu