Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Celotelové chrániče

Test: Chráničová vesta 100% Tarka

Hodnotenie: 3.5/5
163,63
Biker

Naše hodnotenie

Odolná ochrana chrbta a hrudníka, v ktorej sa jazdí veľmi pohodlne, až keď sa rozhýbete.

+PLUSY

  • Jednoduché obliekanie a vyzliekanie
  • Bezpečná úroveň ochrany
  • Komfortná po zahriatí

-MÍNUSY

  • Pôsobí trochu neohrabane, najmä na začiatku, keď ešte nie je zahriata
  • Stenčenie okrajov vypchávok by zlepšilo strih

Vesta Tarka poskytuje certifikovanú ochranu chrbta CE Level 2 (spolu s ochranu hrudníka Level 1), čo jednoznačne znamená, že výstelka SmartShock je dosť mohutná. Z tohto dôvodu nie je vesta taká pohodlná, aspoň na začiatku, ako jej tenšie časti s úrovňou ochrany Level 1, ktoré používajú poddajnejšiu nárazovú penu D3O.

Nepomáhajú ani vypchávky na oboch stranách, ani vpredu a vzadu, ktoré nie sú z jedného kusa, ale je to celok z troch 5 mm hrubých SmartShock panelov zlepených dohromady. Okraje nie sú zúžené, takže ich občas môžete cítiť pri nosení vesty, ktorá je dosť priliehavá (aby poriadne držala na svojom mieste).

Pri jazde sa však výstelka zahreje, lepšie sa prispôsobí vášmu telu a nepohodlie sa čoskoro vytratí. A to je veľmi pôsobivé vzhľadom na to, aké hrubé sú ochranné panely.

Predný aj zadný chránič sa dajú jednoducho vybrať, keď potrebujete vestu vyprať. Zips je po celej dĺžke na ľavej strane, vďaka čomu sa vesta Tarka ľahko oblieka aj vyzlieka. Pohodlie je posilnené krytom zipsu, ktorý pomáha predchádzať podráždeniu pokožky po zapnutí.

Zatiaľ čo vesta 100% môže byť trochu objemná na bežné jazdenie na trailoch, jej kúpu by mali zvážiť tí bikeri, ktorí radi jazdia na svojich enduro alebo zjazdových bikoch tak rýchlo, ako sa dá. Vďaka nej budú mať istotu.

www.levelsportkoncept.cz

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu