Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Inzercia

Poradňa: V ktorých bikeparkoch sa najlepšie kempuje?

Biker

Leogang

Leogang je otvorený už vše 20 rokov! Tento ikonický bikepark, ktorý dlhé roky hostí Svetový pohár v zjazde, netreba hádam nikomu predstavovať. Nájdete tam náročné, ale dobre upravené trate s rôznou obťažnosťou.

Leogang je vzdialený cca 5 hodín jazdy autom z Bratislavy. Výhodou pobytu v bikeparku v Leogangu je, že si môžete doslova odskočiť do ďalšieho obrovského bikeparku Bike Circus Saalbach Hinterglemm.

Je priamo za kopcom a lístok na lanovku dokonca platí v oboch strediskách. V Bike Circus Saalbach Hinterglemm nájdete 20 tratí, pumptrack, Learn to Ride zónu pre začiatočníkov a až 6 ultramoderných lanoviek na niekoľkých kopcoch, ktoré zaisťujú neobmedzené potešenie z jazdenia na biku aj na desiatkach kilometrov klasických trailov v okolí. Do Leogangu sa preto rozhodne oplatí ísť na viac ako len predĺžený víkend.

 • Trate: Jedenásť tratí v bikeparku Leogang a zóna Riders playground, ktorá obsahuje deväť tréningových úsekov rôzneho charakteru, GoPro bag jump a World Champs pumptrack.
 • Lanovka: 49 €/deň – platí od 15.00 predošlého dňa a lístok je možné využiť v oboch strediskách.
 • Kemping: Nocovanie na parkovisku pri lanovke stojí 19 €/deň za auto a 12 €/deň za extra stan.
 • Služby:  Sprchy v budove dolnej stanice lanovky za poplatok 2 € sú otvorené od 8.00 do 17.00. Na parkovisku je WC s umývadlom pre mužov a ženy. V bikeparku sú aj menšie potraviny a pekáreň.
 • bikepark.saalfelden-leogang.com

Kopřivná

Dobré možnosti na kempovanie ponúka množstvo českých bikeparkov, napríklad Klínovec, Tošovice či Kouty. My sme ale ako naj vybrali Bikepark Kopřivná, ktorý sa nachádza v samom srdci Jeseníkov, v Malej Morávke pod Pradedom.

Areál je vybavený modernou šesťsedačkovou lanovkou s unikátnymi nosičmi bicyklov. Táto lokalita sa dostáva do povedomia aj vďaka organizovaniu najrôznejších športových cyklistických podujatí, napríklad Kopřivná Bike Festival, Česká Enduro Serie, kempy na zlepšenie techniky jazdy, bike školy a bike tábory.

Nudiť sa v ňom rozhodne nebudete. A ak milujete spanie pod širákom, stanovanie, alebo sem zavítate v karavane, pre všetkých milovníkov kempovania majú pripravený plnohodnotný kemping Kopřivná.

 • Trate: Park ponúka šesť rôznych tratí s niekoľkými variantmi, prepojeniami a drevený pumptrack.
 • Lanovka: 600 Kč/deň na mieste (550 Kč e-shop)
 • Kemping: 600 Kč/obytné auto do 6 m dĺžky a 900 Kč/nad 6 m
 • Služby: V kempe sú k dispozícii elektrické prípojky, nonstop otvorené sprchy s teplou vodou,
 • priestor na umývanie riadov, wi-fi a možnosť raňajkovať v bistre. Max. počet obytných automobilov v kempe je 15, preto si miesto rezervujte vopred online.
 • www.koprivna.cz/kemp

Kálnica

Na Slovensku je to s kempovaním v bikeparkoch trochu horšie, pretože plne vybavený kemping priamo v stredisku žiadneho z nich nenájdete. V mnohých môžete, samozrejme, prespať v aute na  parkovisku, alebo v prírode v areáli v okolí vleku či lanovky, ale vybavenie ako sprchy či elektrická prípojka tam nenájdete.

Pekné prostredie na kempovanie však rozhodne ponúkajú Košútka, Malinô Brdo či Jasenská dolina a Drozdovo, no najviac bikerov v obytných dodávkach a autách stretnete v Kálnici.

Je to možno tým, že v areáli sa dá na biku zabaviť, aj keď vlek neťahá. Kálnica je notoricky známa lokalita, ktorú netreba výrazne predstavovať, za zmienku snáď stojí, že to je jediný bikepark na Slovensku s malým a veľkým asfaltovým pumptrackom v areáli a pri parkovisku je aj množstvo tréningových skokov.

V Kálnici makajú na tratiach po celý rok, v súčasnosti je to tam pekne vyšejpované. Stredisko má v pláne postaviť aj sprchy, takže veríme, že čoskoro kempovanie v areáli spríjemní aj táto novinka.

 • Trate: Okrem 14 klasických tratí tu nájdete prvky s nízkou náročnosťou ako skillpark, malý asfaltový pumptrack a 4 km dlhý singletrail (1,5 km stúpanie po asfalte a 2,5 km zjazd s prevýšením 80 m). K prvkom so strednou náročnosťou sa radia veľký asfaltový pumptrack, dual pumptrack, dirt line a table line. Najnáročnejšiu obťažnosť zastupuje Air zóna na freestyle.
 • Vstup: 24 €/deň s vlekom, 8 €/deň bez vývozu vlekom
 • Služby: Kempovanie v areáli je zdarma, nájdete tam nonstop otvorené toalety s umývadlami a ráno si v bufete môžete dať kávu a niečo pod zub.
 • bikecentrumkalnica.sk

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu