Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Inzercia

Poradňa: V ktorých bikeparkoch sa najlepšie kempuje?

Biker

Leogang

Leogang je otvorený už vše 20 rokov! Tento ikonický bikepark, ktorý dlhé roky hostí Svetový pohár v zjazde, netreba hádam nikomu predstavovať. Nájdete tam náročné, ale dobre upravené trate s rôznou obťažnosťou.

Leogang je vzdialený cca 5 hodín jazdy autom z Bratislavy. Výhodou pobytu v bikeparku v Leogangu je, že si môžete doslova odskočiť do ďalšieho obrovského bikeparku Bike Circus Saalbach Hinterglemm.

Je priamo za kopcom a lístok na lanovku dokonca platí v oboch strediskách. V Bike Circus Saalbach Hinterglemm nájdete 20 tratí, pumptrack, Learn to Ride zónu pre začiatočníkov a až 6 ultramoderných lanoviek na niekoľkých kopcoch, ktoré zaisťujú neobmedzené potešenie z jazdenia na biku aj na desiatkach kilometrov klasických trailov v okolí. Do Leogangu sa preto rozhodne oplatí ísť na viac ako len predĺžený víkend.

 • Trate: Jedenásť tratí v bikeparku Leogang a zóna Riders playground, ktorá obsahuje deväť tréningových úsekov rôzneho charakteru, GoPro bag jump a World Champs pumptrack.
 • Lanovka: 49 €/deň – platí od 15.00 predošlého dňa a lístok je možné využiť v oboch strediskách.
 • Kemping: Nocovanie na parkovisku pri lanovke stojí 19 €/deň za auto a 12 €/deň za extra stan.
 • Služby:  Sprchy v budove dolnej stanice lanovky za poplatok 2 € sú otvorené od 8.00 do 17.00. Na parkovisku je WC s umývadlom pre mužov a ženy. V bikeparku sú aj menšie potraviny a pekáreň.
 • bikepark.saalfelden-leogang.com

Kopřivná

Dobré možnosti na kempovanie ponúka množstvo českých bikeparkov, napríklad Klínovec, Tošovice či Kouty. My sme ale ako naj vybrali Bikepark Kopřivná, ktorý sa nachádza v samom srdci Jeseníkov, v Malej Morávke pod Pradedom.

Areál je vybavený modernou šesťsedačkovou lanovkou s unikátnymi nosičmi bicyklov. Táto lokalita sa dostáva do povedomia aj vďaka organizovaniu najrôznejších športových cyklistických podujatí, napríklad Kopřivná Bike Festival, Česká Enduro Serie, kempy na zlepšenie techniky jazdy, bike školy a bike tábory.

Nudiť sa v ňom rozhodne nebudete. A ak milujete spanie pod širákom, stanovanie, alebo sem zavítate v karavane, pre všetkých milovníkov kempovania majú pripravený plnohodnotný kemping Kopřivná.

 • Trate: Park ponúka šesť rôznych tratí s niekoľkými variantmi, prepojeniami a drevený pumptrack.
 • Lanovka: 600 Kč/deň na mieste (550 Kč e-shop)
 • Kemping: 600 Kč/obytné auto do 6 m dĺžky a 900 Kč/nad 6 m
 • Služby: V kempe sú k dispozícii elektrické prípojky, nonstop otvorené sprchy s teplou vodou,
 • priestor na umývanie riadov, wi-fi a možnosť raňajkovať v bistre. Max. počet obytných automobilov v kempe je 15, preto si miesto rezervujte vopred online.
 • www.koprivna.cz/kemp

Kálnica

Na Slovensku je to s kempovaním v bikeparkoch trochu horšie, pretože plne vybavený kemping priamo v stredisku žiadneho z nich nenájdete. V mnohých môžete, samozrejme, prespať v aute na  parkovisku, alebo v prírode v areáli v okolí vleku či lanovky, ale vybavenie ako sprchy či elektrická prípojka tam nenájdete.

Pekné prostredie na kempovanie však rozhodne ponúkajú Košútka, Malinô Brdo či Jasenská dolina a Drozdovo, no najviac bikerov v obytných dodávkach a autách stretnete v Kálnici.

Je to možno tým, že v areáli sa dá na biku zabaviť, aj keď vlek neťahá. Kálnica je notoricky známa lokalita, ktorú netreba výrazne predstavovať, za zmienku snáď stojí, že to je jediný bikepark na Slovensku s malým a veľkým asfaltovým pumptrackom v areáli a pri parkovisku je aj množstvo tréningových skokov.

V Kálnici makajú na tratiach po celý rok, v súčasnosti je to tam pekne vyšejpované. Stredisko má v pláne postaviť aj sprchy, takže veríme, že čoskoro kempovanie v areáli spríjemní aj táto novinka.

 • Trate: Okrem 14 klasických tratí tu nájdete prvky s nízkou náročnosťou ako skillpark, malý asfaltový pumptrack a 4 km dlhý singletrail (1,5 km stúpanie po asfalte a 2,5 km zjazd s prevýšením 80 m). K prvkom so strednou náročnosťou sa radia veľký asfaltový pumptrack, dual pumptrack, dirt line a table line. Najnáročnejšiu obťažnosť zastupuje Air zóna na freestyle.
 • Vstup: 24 €/deň s vlekom, 8 €/deň bez vývozu vlekom
 • Služby: Kempovanie v areáli je zdarma, nájdete tam nonstop otvorené toalety s umývadlami a ráno si v bufete môžete dať kávu a niečo pod zub.
 • bikecentrumkalnica.sk

Aktuality

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Včera 11:05 Primož Roglič si stojí za vyjadrením, že za jeho pád na Vuelte môže Fred Wright.

Roglič údajne povedal pre slovinské rádio, že nemá v úmysle odvolať svoje komentáre o kontroverznom páde v závere 16. etapy Vuelta a España, po ktorom musel z pretekov odstúpiť. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu