Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Okolo obce Bobrovec – okruh č.3

Biker

Cyklistickú trasu začíname v Bobrovci, odkiaľ sa vydáme na sever asfaltkou, ktorá vedie až k Bobroveckej Vápenici.

Odtiaľto pokračujeme po žltej turistickej značke k rázcestiu na Tokarinách, kde sa napájame na Tatranskú magistrálu. Za druhým potôčikom je cesta dosť rozbitá a strmší kamenistý úsek je nutné miestami potlačiť. Po zdolaní tohto úseku sa dostávame na lúky (k tomuto bodu je možné vyšľapať v smere od poľnohospodárskeho družstva z Trsteného a tým pádom sa vyhneme tlačeniu), kde pokračujeme po červenej magistrále. Magistrálu opúšťame vpravo na mieste, keď prebrodíme v úžlabine ďalší potôčik (v poradí tretí).

Lúčnou cestou prejde naša cyklistická trasa okolo Chaty PD Smrečany , za ktorou sa po pár metroch nepojíme na lesnú cestičku (celkom príjemná pasáž. Lesná cesta nás vyhodí na lúkach za obcou Žiar (obec sa nachádza po našej ľavej strane. Po chvíľke sa cyklotrasa napojí na poľnú cestu vedúcu od PD Žiar. My zatáčame vpravo do mierneho kopčeka. Tento úsek je dosť kamenistý a nepríjemný, avšak našťastie kratučký. Na kopci prejdeme v smere západnom kúsok cez pole a dostávame sa na cestu, ktorá vedie od kostolíka v Smrečanoch (odtiaľto je celkom pekný výhľad na Nízke Tatry. Po cca 800m netreba zabudnúť odbočiť vpravo, kde sa dostaneme poľnou cestou na lúky nad Bobrovcom a Jalovcom odkiaľ už len krátkym zjazdom zídeme okolo poľnohospodárskeho družstva na Trstené a späť do Bobrovca, kde našu cyklotrasu uzavrieme.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu