Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Okolo obce Bobrovec – okruh č.3

Biker

Cyklistickú trasu začíname v Bobrovci, odkiaľ sa vydáme na sever asfaltkou, ktorá vedie až k Bobroveckej Vápenici.

Odtiaľto pokračujeme po žltej turistickej značke k rázcestiu na Tokarinách, kde sa napájame na Tatranskú magistrálu. Za druhým potôčikom je cesta dosť rozbitá a strmší kamenistý úsek je nutné miestami potlačiť. Po zdolaní tohto úseku sa dostávame na lúky (k tomuto bodu je možné vyšľapať v smere od poľnohospodárskeho družstva z Trsteného a tým pádom sa vyhneme tlačeniu), kde pokračujeme po červenej magistrále. Magistrálu opúšťame vpravo na mieste, keď prebrodíme v úžlabine ďalší potôčik (v poradí tretí).

Lúčnou cestou prejde naša cyklistická trasa okolo Chaty PD Smrečany , za ktorou sa po pár metroch nepojíme na lesnú cestičku (celkom príjemná pasáž. Lesná cesta nás vyhodí na lúkach za obcou Žiar (obec sa nachádza po našej ľavej strane. Po chvíľke sa cyklotrasa napojí na poľnú cestu vedúcu od PD Žiar. My zatáčame vpravo do mierneho kopčeka. Tento úsek je dosť kamenistý a nepríjemný, avšak našťastie kratučký. Na kopci prejdeme v smere západnom kúsok cez pole a dostávame sa na cestu, ktorá vedie od kostolíka v Smrečanoch (odtiaľto je celkom pekný výhľad na Nízke Tatry. Po cca 800m netreba zabudnúť odbočiť vpravo, kde sa dostaneme poľnou cestou na lúky nad Bobrovcom a Jalovcom odkiaľ už len krátkym zjazdom zídeme okolo poľnohospodárskeho družstva na Trstené a späť do Bobrovca, kde našu cyklotrasu uzavrieme.

Aktuality

Včera 17:45 Phil Bauhaus vyhral v šprinte druhú etapu Okolo Slovinska a dostal sa do vedenia celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Alberto Dainese a tretí finišoval Luka Mezgec. Zo slovenského tímu Pierre Baguette sa najlepšie umiestnil 19-ročný Čech Daniel Vysočan, ktorý skončil na 46. mieste.

Včera 17:31 Tim Merlier porazil v šprinte Philipsena a vyhral druhú etapu Okolo Belgicka.

Jasper Philipsen skončil na druhom mieste a tretí finišoval Olav Kooij. S Merlierom v cieli oslavoval víťazstvo aj Slovák Martin Svrček, ktorý na belgickom etapáku plní úlohu domestika tímu Soudal Quick-Step.

Včera 17:16 Adam Yates vyhral horskú 5. etapu Okolo Švajčiarska a potvrdil pozíciu lídra celkovej klasifikácie.

Na druhom mieste skončil Yatesov tímový kolega Joao Almeida a skvelý výkon predviedol Egan Bernal, ktorý finišoval na treťom mieste. V rovnakom poradí, ako prišli do cieľa prví traja jazdci, je momentálne aj stav celkového hodnotenia.

12.06.2024 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

12.06.2024 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Zavrieť reklamu