Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Okolo obce Bobrovec – okruh č.2

Biker

Cyklotrasu začíname v Bobrovci, ktorý opúšťame bočnou uličkou, kde sa po chvíľke asfalt zmení na poľnú cestu. Pred nami sa naskytne pekný pohľad na Západné Tatry. Na ypsilonovej rozbočke berieme, v porovnaní s Okruhom č.1, tentoraz ľavú vetvu, ktorou sa asi po 1300m dostaneme na „križovatku“ poľných ciest (k salašu Pastierska je to odtiaľto naozaj na skok. Na križovatke pokračujeme v cyklistickej trase úplne vľavo, mierne stúpajúc lúčnou cestičkou v smere na Bobrovček (neberte tú hlavnú vychodenú poľnú/šotolinovú cestu, ktorá po chvíľke klesá!). Nasleduje celkom pekná lúčna pasáž, raz hore, raz dole, kde sa nám za chrbtom naskytajú pekné vyhľady na časť Západných Tatier.

Po chvíli sme v obci Bobrovček, odkiaľ asfaltkou prefrčíme do Pavlovej Vsi. Tu točíme vpravo v smere na Lipt. Behárovce, kde sa napojíme na poľnú cestu vedúcu do Lipt. Trnovca. Na tomto úseku sa oplatí pri peknom počasí a dobrej viditeľnosti zastať a otočiť sa, stojí to za to. Asfaltkou prebehneme cez Lipt. Trnovec a na križovatke pokračujeme vľavo v smere na Lipt. Mikuláš a aquapark Tatralandia (my sme zišli ešte do kempu a chvíľku porelaxovali pri Lipt. Mare. Pri aquaparku zabočíme vľavo, prejdeme okolo Western-ového mestečka a ubytovacích apartmánov, za ktorými sa napojíme na poľnú cestu. Tá vyústi na asfaltku, ktorou sa vpravo dostaneme späť do Bobrovca, kde náš cyklistický okruh zakončíme.

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu