Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Okolo obce Bobrovec – okruh č.1

Biker

Cyklotrasu začíname v Bobrovci, ktorý opúšťame bočnou uličkou, kde sa po chvíľke asfalt zmení na poľnú cestu. Pred nami sa naskytne pekný pohľad na Západné Tatry. Na ypsilonovej rozbočke berieme pravú vetvu a po pár metroch nás poľná cesta vypľuje na rozbitejšiu asfaltku, ktorou pokračujeme až k Bobroveckej Vápenici (ešte pred Vápenicou je možnosť odbočiť do ľava na salaš Pastierska a vychutnať si špecialitky z ovčieho mlieka. Odtiaľ je to už len na skok po turistickom chodníku k Rázcestiu na Tokarinách. Tu začína Tatranská magistrála značená červenou farbou. Po magistrále najprv po mostíku cez prvý potok, neskôr cez druhý potôčik, až sa dostávame ku kopcu, ktorý býva väčšinou rozbitý od mechanizmov a bude tu treba miestami potlačiť (hlavne posledná časť je troška strmšia).

Po zdolaní kopčeka sa dostávame na lúky, kde opúšťame magistrálu a točíme vpravo na poľno-lúčnu cestu popri lese . Nasleduje celkom fajn lúčny, nazvem ho, „zjazdík“, ktorý sa dá pri jemnom točení pedálov naozaj vychutnať. Pred nami sa nám otvára panoráma Nízkych Tatier, neskôr aj výhľad na celú obec Bobrovec s dominantnou kostolnou vežou a v pozadí s Liptovskou Marou . Cyklistickú trasu zakončíme kratším zjazdom po rozbitej a kamenistej poľnej ceste, ktorá končí v poľnohospodárskom družstve na Trstenom, odkiaľ je to naozaj na skok späť do Bobrovca.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu