Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Okolo obce Bobrovec – okruh č.1

Biker

Cyklotrasu začíname v Bobrovci, ktorý opúšťame bočnou uličkou, kde sa po chvíľke asfalt zmení na poľnú cestu. Pred nami sa naskytne pekný pohľad na Západné Tatry. Na ypsilonovej rozbočke berieme pravú vetvu a po pár metroch nás poľná cesta vypľuje na rozbitejšiu asfaltku, ktorou pokračujeme až k Bobroveckej Vápenici (ešte pred Vápenicou je možnosť odbočiť do ľava na salaš Pastierska a vychutnať si špecialitky z ovčieho mlieka. Odtiaľ je to už len na skok po turistickom chodníku k Rázcestiu na Tokarinách. Tu začína Tatranská magistrála značená červenou farbou. Po magistrále najprv po mostíku cez prvý potok, neskôr cez druhý potôčik, až sa dostávame ku kopcu, ktorý býva väčšinou rozbitý od mechanizmov a bude tu treba miestami potlačiť (hlavne posledná časť je troška strmšia).

Po zdolaní kopčeka sa dostávame na lúky, kde opúšťame magistrálu a točíme vpravo na poľno-lúčnu cestu popri lese . Nasleduje celkom fajn lúčny, nazvem ho, „zjazdík“, ktorý sa dá pri jemnom točení pedálov naozaj vychutnať. Pred nami sa nám otvára panoráma Nízkych Tatier, neskôr aj výhľad na celú obec Bobrovec s dominantnou kostolnou vežou a v pozadí s Liptovskou Marou . Cyklistickú trasu zakončíme kratším zjazdom po rozbitej a kamenistej poľnej ceste, ktorá končí v poľnohospodárskom družstve na Trstenom, odkiaľ je to naozaj na skok späť do Bobrovca.

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu