Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Okolo Liptovskej Mary – cestná verzia

Biker

Pri tejto cyklistickej trase zablúdiť asi nie je možné a kedže je to uzavretý okruh, môžete ju začať v ktoromkoľvek mieste a vydať sa ktorýmkoľvek smerom.

My sme začínali v Liptovskom Mikuláši a vydali sme sa v smere na Lipt. Trnovec. Pár metrov za Lipt. Mikulášom budete prechádzať okolo Aquaparku Tatralandia a po chvíľke vstupujete do Lipt. Trnovca, kde máte možnosť navštíviť kemp a okúpať sa. Z Lipt. Trnovca pokračujeme v smere na Lipt. Sielnicu. Prechádzame okolo Koliby Gréta a Villy Betula. Obe ponúkajú možnosti výbornej reštaurácie a takisto aj detské ihrisko. Ideálne miesto na prestávku, hlavne ak ťaháte deti v cyklovozíku.

Po krátkom oddychu pokračujeme po hlavnej ceste v smere na Bešeňovú (nedá mi nespomenúť, že pár metrov za Villou Betula sa po ľavej strane nachádza ďalšia pláž, kde je možné osvieženie). Na križovatke za Hliníkom odbočíme na Bobrovník a pokračujeme až ku Veži kostolíka na Liptovskej Mare neďaleko priehradného múra. Veľmi obľúbené miesto na kúpanie s pekným výhľadom na Lipt. Maru v pozadí s Lipt. Mikulášom, po ľavej strane Západné Tatry a napravo Nízke Tatry. Taktiež je tu možnosť navštíviť Archeoskanzem Havránok.

Cyklotrasa pokračuje ďalej panelovou cestou popri priehradnom múre, ktorou prídeme najprv do obce Vlašky, kde odbočíme vľavo a mostom popred priehradný múr prejdeme do obce Vlachy. Odtiaľto pokračujeme cez Krmeš už len rovno v smere na obec Ľubeľa, kde sa na križovatke napojíme na hlavnú cestu č.18, ktorá nás už priamo dovedie naspäť do centra Lipt. Mikuláša.

Aktuality

18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

Včera 19:51 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

Včera 17:25 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

Včera 17:16 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

Včera 17:00 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu