Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!

Okolo Liptovskej Mary – cestná verzia

Biker

Pri tejto cyklistickej trase zablúdiť asi nie je možné a kedže je to uzavretý okruh, môžete ju začať v ktoromkoľvek mieste a vydať sa ktorýmkoľvek smerom.

My sme začínali v Liptovskom Mikuláši a vydali sme sa v smere na Lipt. Trnovec. Pár metrov za Lipt. Mikulášom budete prechádzať okolo Aquaparku Tatralandia a po chvíľke vstupujete do Lipt. Trnovca, kde máte možnosť navštíviť kemp a okúpať sa. Z Lipt. Trnovca pokračujeme v smere na Lipt. Sielnicu. Prechádzame okolo Koliby Gréta a Villy Betula. Obe ponúkajú možnosti výbornej reštaurácie a takisto aj detské ihrisko. Ideálne miesto na prestávku, hlavne ak ťaháte deti v cyklovozíku.

Po krátkom oddychu pokračujeme po hlavnej ceste v smere na Bešeňovú (nedá mi nespomenúť, že pár metrov za Villou Betula sa po ľavej strane nachádza ďalšia pláž, kde je možné osvieženie). Na križovatke za Hliníkom odbočíme na Bobrovník a pokračujeme až ku Veži kostolíka na Liptovskej Mare neďaleko priehradného múra. Veľmi obľúbené miesto na kúpanie s pekným výhľadom na Lipt. Maru v pozadí s Lipt. Mikulášom, po ľavej strane Západné Tatry a napravo Nízke Tatry. Taktiež je tu možnosť navštíviť Archeoskanzem Havránok.

Cyklotrasa pokračuje ďalej panelovou cestou popri priehradnom múre, ktorou prídeme najprv do obce Vlašky, kde odbočíme vľavo a mostom popred priehradný múr prejdeme do obce Vlachy. Odtiaľto pokračujeme cez Krmeš už len rovno v smere na obec Ľubeľa, kde sa na križovatke napojíme na hlavnú cestu č.18, ktorá nás už priamo dovedie naspäť do centra Lipt. Mikuláša.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu