Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tachometre

Test: Cyklopočítač Ciclosport Protos 213

Hodnotenie: 3/5
29,99
Biker

Na cyklopočítačoch niečo je – sú lacné, batéria v nich vydrží mesiace a nabehanú vzdialenosť či rýchlosť ukazujú bez ohľadu na to, či práve máte dobrý signál GPS.

Protos 213 je najvyšším modelom z tohto radu s bezdrôtovým spojením so snímačom na vidlici a 13 funkciami. Tie zahŕňajú všetky klasické od času, prejdenej a celkovej vzdialenosti cez aktuálnu a priemernú rýchlosť až po menej bežné, ako sú spálené kalórie.

Keďže však do počítača nezadávate žiadne telesné parametre a nedokáže sa spojiť ani so snímačom hrudného tepu, berte tento konkrétny údaj len veľmi orientačne.

Samotná jednotka je dostupná v štyroch rôznych farbách a na dotyk pôsobí kvalitne. Na displeji dobre čitateľnom aj na slnku sú dokopy štyri dátové polia. Dve z nich sa dajú prepínať pomocou dvoch výrazne cvakajúcich tlačidiel. Lepšia by mohla byť jedine čitateľnosť pod uhlom.

Vodoodolnosť s ratingom IPX7 znamená, že obávať sa nemusíte ani biblickej prietrže mračien. Wapku by sme však naň určite nemierili. Rovnako ako senzor, aj počítač samotný je napájaný pomocou priloženej, no inak veľmi bežne dostupnej gombíkovej batérie CR2032.

Zariadenie dokonca vie upozorniť na jej blížiace sa vybitie. V balení nájdete aj úchyt na riadidlá/predstavec, ktorý sa montuje jednoducho pomocou priložených sťahovacích pások.

Na rozdiel od počítača samotného pôsobí úchyt aj snímač na vidlicu trochu lacno a z krehkého plastu. Na jeho povolenie pootočením tiež stačí veľmi malá sila, a hoci nám ani v rozbitom teréne samovoľne nevypadol, stačí oň zavadiť a môžete oň ľahko prísť.

Ak teda chcete jednoducho vidieť, koľko ste na biku prešli a ako rýchlo, cyklopočítač môže byť tou správnou voľbou. A ak vám nevadí tenký káblik navyše, v ponuke je aj ešte lacnejší Protos 105 za 19,99 €.

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu