Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S DVOJBALENÍM TRENIEK MEATLFLY IBA ZA 19,80€!
Tachometre

Test: Cyklopočítač Ciclosport Protos 213

Hodnotenie: 3/5
29,99
Biker
Test: Cyklopočítač Ciclosport Protos 213

Na cyklopočítačoch niečo je – sú lacné, batéria v nich vydrží mesiace a nabehanú vzdialenosť či rýchlosť ukazujú bez ohľadu na to, či práve máte dobrý signál GPS.

Protos 213 je najvyšším modelom z tohto radu s bezdrôtovým spojením so snímačom na vidlici a 13 funkciami. Tie zahŕňajú všetky klasické od času, prejdenej a celkovej vzdialenosti cez aktuálnu a priemernú rýchlosť až po menej bežné, ako sú spálené kalórie.

Keďže však do počítača nezadávate žiadne telesné parametre a nedokáže sa spojiť ani so snímačom hrudného tepu, berte tento konkrétny údaj len veľmi orientačne.

Samotná jednotka je dostupná v štyroch rôznych farbách a na dotyk pôsobí kvalitne. Na displeji dobre čitateľnom aj na slnku sú dokopy štyri dátové polia. Dve z nich sa dajú prepínať pomocou dvoch výrazne cvakajúcich tlačidiel. Lepšia by mohla byť jedine čitateľnosť pod uhlom.

Vodoodolnosť s ratingom IPX7 znamená, že obávať sa nemusíte ani biblickej prietrže mračien. Wapku by sme však naň určite nemierili. Rovnako ako senzor, aj počítač samotný je napájaný pomocou priloženej, no inak veľmi bežne dostupnej gombíkovej batérie CR2032.

Zariadenie dokonca vie upozorniť na jej blížiace sa vybitie. V balení nájdete aj úchyt na riadidlá/predstavec, ktorý sa montuje jednoducho pomocou priložených sťahovacích pások.

Na rozdiel od počítača samotného pôsobí úchyt aj snímač na vidlicu trochu lacno a z krehkého plastu. Na jeho povolenie pootočením tiež stačí veľmi malá sila, a hoci nám ani v rozbitom teréne samovoľne nevypadol, stačí oň zavadiť a môžete oň ľahko prísť.

Ak teda chcete jednoducho vidieť, koľko ste na biku prešli a ako rýchlo, cyklopočítač môže byť tou správnou voľbou. A ak vám nevadí tenký káblik navyše, v ponuke je aj ešte lacnejší Protos 105 za 19,99 €.

Aktuality

Včera 16:42 Wout van Aert analyzuje prehraný súboj s Van der Poelom na Okolo Flámska 2020 (+video).

25-ročný Holanďan dokonale načasoval šprint a vyhral iba o pár centimetrov.

Včera 16:18 PRO vyzýva na vrátenie alebo výmenu hliníkových predstavcov Vibe, ktoré boli predané po máji 2020.

Zákazníci, ktorí si kúpili tento predstavec, dostanú náhradný predstavec alebo im budú vrátené peniaze. (Pro)

Včera 13:49 Fotogaléria: Tomáš Slavík v Čile, Mexiku a Kolumbii na pretekoch Red Bull Cerro Abajo 2023.

Pozrite si skvelé fotografie českého pretekára zo seriálu mestského zjazdu v južnej Amerike Red Bull Cerro Abajo

Včera 13:49 Kto sú najväčší favoriti monumentu Okolo Flámska 2023?

Na štarte sa stretnú Mathieu van der Poel, Wout van Aert, Tadej Pogačar a mnoho ďalších veľkých mien vrátane Petra Sagana.

Včera 13:03 Video: Hrozivý pád Tomáša Slavíka na Red Bull Cerro Abajo v Mexiku.

„Cítim sa, ako keby ma niekto pretlačil mlynčekom na mäso, ale som rád, že som odišiel po svojich,“ napísal po nepríjemnom páde na schodoch Tomáš Slavík.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu