Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Tachometre

Test: Cyklopočítač Ciclosport Protos 213

Hodnotenie: 3/5
29,99
Biker

Na cyklopočítačoch niečo je – sú lacné, batéria v nich vydrží mesiace a nabehanú vzdialenosť či rýchlosť ukazujú bez ohľadu na to, či práve máte dobrý signál GPS.

Protos 213 je najvyšším modelom z tohto radu s bezdrôtovým spojením so snímačom na vidlici a 13 funkciami. Tie zahŕňajú všetky klasické od času, prejdenej a celkovej vzdialenosti cez aktuálnu a priemernú rýchlosť až po menej bežné, ako sú spálené kalórie.

Keďže však do počítača nezadávate žiadne telesné parametre a nedokáže sa spojiť ani so snímačom hrudného tepu, berte tento konkrétny údaj len veľmi orientačne.

Samotná jednotka je dostupná v štyroch rôznych farbách a na dotyk pôsobí kvalitne. Na displeji dobre čitateľnom aj na slnku sú dokopy štyri dátové polia. Dve z nich sa dajú prepínať pomocou dvoch výrazne cvakajúcich tlačidiel. Lepšia by mohla byť jedine čitateľnosť pod uhlom.

Vodoodolnosť s ratingom IPX7 znamená, že obávať sa nemusíte ani biblickej prietrže mračien. Wapku by sme však naň určite nemierili. Rovnako ako senzor, aj počítač samotný je napájaný pomocou priloženej, no inak veľmi bežne dostupnej gombíkovej batérie CR2032.

Zariadenie dokonca vie upozorniť na jej blížiace sa vybitie. V balení nájdete aj úchyt na riadidlá/predstavec, ktorý sa montuje jednoducho pomocou priložených sťahovacích pások.

Na rozdiel od počítača samotného pôsobí úchyt aj snímač na vidlicu trochu lacno a z krehkého plastu. Na jeho povolenie pootočením tiež stačí veľmi malá sila, a hoci nám ani v rozbitom teréne samovoľne nevypadol, stačí oň zavadiť a môžete oň ľahko prísť.

Ak teda chcete jednoducho vidieť, koľko ste na biku prešli a ako rýchlo, cyklopočítač môže byť tou správnou voľbou. A ak vám nevadí tenký káblik navyše, v ponuke je aj ešte lacnejší Protos 105 za 19,99 €.

Aktuality

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Včera 11:05 Primož Roglič si stojí za vyjadrením, že za jeho pád na Vuelte môže Fred Wright.

Roglič údajne povedal pre slovinské rádio, že nemá v úmysle odvolať svoje komentáre o kontroverznom páde v závere 16. etapy Vuelta a España, po ktorom musel z pretekov odstúpiť. (Cyclingnews)

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu