Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Malužinský tajch

Biker

Cyklotrasu začíname v obci Malužiná, kde je v prípade potreby možné zaparkovat auto priamo pred Lesnou správou. Najprv nasledujeme modré turistické značenie (síce na mape by to mala byt aj značená cyklotrasa, ale bohužial počas celej trasy sme ani jedno „C“-éčko nevideli, čo je naozaj škoda. Po cca 3,5km sa dostávame na Predné, Y- križovatke. Vľavo by sme pokračovali po modrej do doliny Hondruša. My však odbočujeme vpravo na chatu Tajch.

Prechádzame okolo lokality Krivá, horárne, minerálneho pramena Malužinská kyslá voda až nakoniec prichádzame k cielu cyklotrasy – k Malužinskému tajchu. Na kopčeku sa nachádza chata Tajch, pri ktorej sú stoly, kde je možné sa občerstviť pri peknom pohľade na tajch a okolitú prírodu. My sme volili spät tú istú trasu. Ako alternatívu si však môžete zvoliť podľa mapy značenú cyklotrasu k chate Chorupné a pred Predným sa znova napojíte na asfatku, ktorou sme išli smerom hore.

Tento výjazd môžete zvoliť ako spestrenie k cyklotrase Liptovský Mikuláš na Malužinú, Bobrovec a Žiar.

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu