Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Garmin predstavil nové zadné svetlo Varia – má nielen radar, ale aj kameru

Garmin Varia RCT715 je už v predaji a stojí 399 eur. Ak Varia zistí incident, kamera automaticky uloží zábery pred, počas a po udalosti.
Martin Sarvaš

Garmin Varia RCT715

Garmin predstavil Varia RCT715, novú verziu svojho zadného svetla, ktoré obsahuje kameru s vysokým rozlíšením na zaznamenávanie akýchkoľvek incidentov na ceste.

Varia RCT715 má rovnakú radarovú technológiu ako jeho predchodcovia. Po spárovaní s cyklopočítačom alebo inteligentnými hodinkami Garmin Varia upozorní používateľov na vozidlá približujúce sa zozadu až na vzdialenosť 140 metrov.

Garmin uvádza, že zariadenie je možné spárovať s vybranými cyklistickými aplikáciami ako je Ride with GPS. To umožní používateľom prekryť mapy radarovými upozorneniami.

Zadné svetlo Varia RCT715 je za denného svetla vidieť až na jednu míľu.

Garmin Varia RCT715 je už v predaji a stojí 399 eur.

Ostrý a jasný videozáznam

Garmin hovorí, že fotoaparát Varia „zachytí ostré a jasné zábery“ s rozlíšením až 1080 pixelov a 30 snímkami za sekundu.

Kamera neustále nahráva video, keď je svetlo Varia zapnuté. Ak sa zistí incident, kamera pomocou funkcie detekcie incidentov od spoločnosti Garmin automaticky uloží zábery pred, počas a po udalosti.

Podľa Dana Bartla, viceprezidenta spoločnosti Garmin pre globálny spotrebiteľský predaj, ide o to, aby používatelia získali dôkazy o incidente „ak by to niekedy potrebovali“.

Kamera však poskytuje aj viac rekreačných funkcií, na ktoré ste zvyknutí od zariadení ako GoPro. Prostredníctvom aplikácie Garmin Varia môžu používatelia pristupovať k videozáznamom, prenášať súbory a prispôsobovať nastavenia fotoaparátu, aby si mohli prekrývať rôzne dáta z jazdy vrátane rýchlosti a polohy.

Garmin tvrdí, že používanie fotoaparátu bude v niektorých regiónoch zakázané alebo regulované a dodáva, že je zodpovednosťou používateľa poznať a dodržiavať príslušné zákony a práva na súkromie.

Radar a zadné svetlo

Garmin Varia RCT715

Zatiaľ čo Garmin pridal do nového modelu Varia kameru, zachoval si funkciu radaru a zadného svetla.

Rovnako ako predchádzajúci Garmin Varia RTL515, radar v novej verzii bude stále detekovať a upozorňovať používateľov na vozidlá približujúce sa zozadu na rovnakú vzdialenosť 140 m.

Podobne aj zadné svetlo na novej verzii je údajne viditeľné až do vzdialenosti jednej míle za denného svetla, čo je rovnaké ako pri Varia RTL515.

Ale zatiaľ čo RTL515 má oficiálnu výdrž batérie až 16 hodín, RCT715 má výrazne kratšiu výdrž batérie, ktorú spôsobuje nepretržitý kamerový záznam.

Výdrž batérie Varia RCT715 je údajne až štyri hodiny s radarom a svetlom zapnutým v dennom alebo nočnom režime a šesť hodín v režime blikania.

Špecifikácia Garmin Varia RCT715

Garmin Varia RCT715
 • Akumulátor – výdrž: 6 hodín – denný režim blikanie (65 lumenov) / 3 hodiny – nočný režim blikanie (29 lumenov) + záznam videa 1080p
 • Rozmery, ŠxVxH:  4.2 x 10,6 x 3,19 cm
 • Hmotnosť:  147 g
 • Napájanie: nabíjateľná lithium-ion
 • Akumulátor – výdrž (pohotovostný režim):  4 hodiny – nepretrižité svietenie (20 lumenov) / 5 hodín – režim peletón (8 lumenov) + záznam videa 1080p
 • Odolnosť voči vode:  Áno IPX 7
 • Integrovaná kamera:  Áno
 • Vstavaná pamäť:  N/A (16GB microSD karta)
 • Nahrávanie videa:  1080p / 720p @ 30fps
 • Zvukové alarmy/vibrácia:  Áno / Nie
 • Bezdrôtová komunikácia:  Wifi, Bluetooth & ANT+
 • Viac info: www.garmin.sk

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu