Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Arnaud Démare vyhral piatu etapu Giro d’Italia po tom, ako Alpecin odstavil v kopci Ewana a Cavendisha

V záverečnom šprinte skončili za Démarom na druhom mieste Fernando Gaviria a na treťom Giacomo Nizzolo. V ružovom drese zostáva Juan Pedro López.
Martin Sarvaš

Arnaud Démare vyhral piatu etapu Giro d’Italia 2022 po záverečnom šprinte, v ktorom porazil druhého Fernanda Gaviriu a tretieho Giacoma Nizzola.

V šprinte chýbal Caleb Ewan aj Mark Cavendish, ktorý neudržali tempo tímu Alpecin-Fenix v stúpaní Portella Mandrazzi. Aj Démare v tomto kopci zaostal, ale vďaka tímovej práci sa mu podarilo vrátiť do pelotónu.

Mathieu van der Poel, pre ktorého celý deň pracoval Alpecin, napokon v záverečnom šprinte nebol v dobrej pozícii a skončil na  78. mieste.

„Bolo to ťažké stúpanie – stratil som dosť času, ale odviedli sme skvelú prácu, aby sme sa vrátili späť. Každý musel byť silný, aby sa dostal späť.“

„Som naozaj šťastný. Je to pre mňa prvé tohtoročné víťazstvo. Bol to ťažký deň a bol to skvelý šprint, chalani odviedli naozaj dobrú prácu a perfektne odštartovali šprint,“ povedal Démare.

Pre Arnauda Démara znamená víťazstvo, že sa oblečie do cyklámenového dresu lídra bodovacej súťaže, ktorú doposiaľ viedol Mathieu van der Poel. Lídrom celkového hodnotenia zostáva Španiel Juan Pedro López.

Záverečný šprint 5. etapy Giro d’Italia 2022:

Výsledky 5. etapy Giro d’Italia 2022

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu