Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Predstavce

Test: Predstavec Nukeproof Horizon

Hodnotenie: 4/5
66
Biker
Test: Predstavec Nukeproof Horizon

Najnovší predstavec od značky Nukeproof sa dá kúpiť vo verzii na 31,8 mm aj 35 mm rajdy. Dĺžky sú na výber tri: 35 mm, 50 mm a 60 mm.

Na test sme dostali hneď dve a obe boli celkom ľahké (131 g v 35 mm dĺžke a 146 g v 50 mm). Otočiť ho môžete, ako chcete, a podľa toho budú rajdy o 5 mm vyššie alebo nižšie.

Výšku kokpitu si tak môžete jemne doladiť. Časť, ktorá sa upína na krk vidlice, je pritom dosť nízka, a tak zrejme použijete viacero podložiek, ktoré opäť pomôžu dostať rajdy do takej výšky, aká vám vyhovuje najviac.

Pri skrutkách sú jasne uvedené odporúčané momenty utiahnutia a rajdy sa ľahko montujú vďaka úchytu, ktorý nemá mať na jednej strane žiadnu medzeru.

Funguje dobre, rajdy ani krk vidlice sa v ňom nepretáčajú a cena nie je taká strašná, hoci na trhu nájdete aj lacnejšie, ktoré fungujú rovnako dobre.

Aktuality

16:35 Jonas Vingegaard suverénne vyhral horskú siedmu etapu Critérium du Dauphiné.

Pri 5-kilometrovom víťaznom sóle v záverečnom stúpaní Col de la Croix de Fer si dokázal Vingegaard vytvoriť až 41-sekundový náskok pred druhým Adamom Yatesom a tretí Jai Hindley zaostal za víťazom o 53 sekúnd.

16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu