Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Predstavce

Test: Predstavec Nukeproof Horizon

Hodnotenie: 4/5
66
Biker
Test: Predstavec Nukeproof Horizon

Najnovší predstavec od značky Nukeproof sa dá kúpiť vo verzii na 31,8 mm aj 35 mm rajdy. Dĺžky sú na výber tri: 35 mm, 50 mm a 60 mm.

Na test sme dostali hneď dve a obe boli celkom ľahké (131 g v 35 mm dĺžke a 146 g v 50 mm). Otočiť ho môžete, ako chcete, a podľa toho budú rajdy o 5 mm vyššie alebo nižšie.

Výšku kokpitu si tak môžete jemne doladiť. Časť, ktorá sa upína na krk vidlice, je pritom dosť nízka, a tak zrejme použijete viacero podložiek, ktoré opäť pomôžu dostať rajdy do takej výšky, aká vám vyhovuje najviac.

Pri skrutkách sú jasne uvedené odporúčané momenty utiahnutia a rajdy sa ľahko montujú vďaka úchytu, ktorý nemá mať na jednej strane žiadnu medzeru.

Funguje dobre, rajdy ani krk vidlice sa v ňom nepretáčajú a cena nie je taká strašná, hoci na trhu nájdete aj lacnejšie, ktoré fungujú rovnako dobre.

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu