Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Sedlá

Test: Sedlo Ergon SM Sport Men

Hodnotenie: 4.5/5
79,95
Biker
Test: Sedlo Ergon SM Sport Men

Výber správneho sedla na bike je niekedy hotová veda. Keďže ide o jeden z komponentov, ktorý vie do značnej miery ovplyvniť komfort a zážitok z jazdy samotnej, je dôležité mu venovať náležitú pozornosť.

Vedia to aj v spoločnosti Ergon, a tak ponúkajú ergonomicky tvarovaný model SM, ktorý je špeciálne vyvinutý pre mužov.

Sedlo rešpektuje mužskú anatómiu a vďaka výrezu z zadnej časti eliminuje tlak na miestach, kde nie je želaný. K dispozícii je hneď v dvoch veľkostiach v závislosti od vzdialenosti medzi sedacími kosťami.

Veľkosť S/M je vhodná na šírku 9 – 12 cm, väčšia M/L zasa na šírku 12 – 16 cm. Tvar sedla je prispôsobený použitiu v MTB disciplínach, vďaka čomu neprekáža pri pohybe „za bicyklom“. Kým vo verzii Sport váži 315 gramov, verzia Pro prináša úsporu zhruba 70 gramov.

Hodnotiť komfort pri sedle je do istej miery subjektívne a každému jazdcovi, pochopiteľne, vyhovuje iný typ a tvar. Nám však tento model sadol viac než dobre a páčilo sa nám aj jeho spracovanie.

Aktuality

16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

Včera 17:14 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

Včera 16:30 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

Včera 15:58 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

Včera 11:13 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu