Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Oprava defektov

Test: Sada na opravu bezdušákov Dynaplug Micro Pro Kit

Hodnotenie: 4.5/5
60
Biker
Test: Sada na opravu bezdušákov Dynaplug Micro Pro Kit

Dynaplug má za úlohu opraviť defekty na bezdušových plášťoch a galuskách – primárne tie, ktoré sú príliš veľké na utesnenie mliekom.

V hliníkovej ampulke nájdete všetko, čo na opravu treba – hrot na rýchle zastavenie unikania vzduchu, knôty na zalepenie diery aj malú čepeľ na odrezanie trčiaceho konca.

Knôty sa do diery zastrčia bez akéhokoľvek lepidla a po vytiahnutí nástroja v nej zostanú a zacelia ju. Väčšie diery sa dajú utesniť viacerými knôtmi naraz. Táto oprava skutočne funguje a funguje trvalo.

Na nete sme dokonca našli príklady utesnenia rezných rán na bočnej strane plášťa. Knôty sú dostupné v dvoch rôznych hrúbkach, a to s ostrými aj oblými hrotmi, ak sa bojíte poškodenia ráfika či pásky.

Cena môže zaraziť, no pri pohľade na cenovky bezdušových plášťov začne dávať zmysel. Náhradné hroty sú pritom lacné. S hmotnosťou tesne pod 50 g vás sada nezaťaží, no v ponuke je aj o polovicu ľahší model Racer vybavený dvoma knôtmi na bleskurýchlu opravu počas súťažnej jazdy.

Našou jedinou výhradou je trochu hrkajúci obsah ampulky.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu