Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Batohy

Test: Batoh Ergon BX3

Hodnotenie: 3.5/5
124
Biker
Test: Batoh Ergon BX3

BX3 od Ergonu je stredne veľký ruksak s kapacitou 16 +3 l (pri rozopnutí horného lemu). Veľkosť si jednoducho nastavíte pomocou panelu na chrbtovej časti (od S až po XL). Tým meníte umiestnenie batohu na chrbte, čo sa hodí, ak vám väčšina ruksakov ergonomicky nevyhovuje.

V spodnej tretine sa nachádza hliníková výstuha Contour Fit, ktorá pomáha batohu prispôsobiť sa vášmu chrbtu a zároveň zabezpečuje cirkuláciu vzduchu medzi štyrmi veľkými, polstrovanými panelmi.

Pri jeho nosení sa teda nijako extra nepotíte. Vnútorný priestor je členený jednoducho: pozostáva z hlavnej časti, miesta na rezervoár a sieťkovaného vrecka na zips v hornej časti, nad ktorým nájdete praktické pútko na uchytenie kľúčov.

K dispozícii máte ešte samostatný úložný priestor v prednej časti, bočné vrecko na obvodovom páse a, samozrejme, priestor na uchytenie prilby. Súčasťou batoha je tiež samostatný obal na ochranu pred dažďom.

Pri jazde sedí batoh dobre, no len do momentu, keď ho plne naložíte. Vtedy je skutočne ťažké nájsť takú polohu, pri ktorej na chrbte nelieta. Z hľadiska komfortu je BX3 podarený model, ktorý nikde neomína a navyše sa dá ľahko nastaviť.

Ak hľadáte stredne veľký batoh na nenáročné výlety, Ergon BX2 je určite vhodnou voľbou.

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu