Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Sedlá

Test: Sedlo Ergon SME3

Hodnotenie: 3/5
140
Biker
Test: Sedlo Ergon SME3

Model SME3 Pro je priamo určený na enduro a trailové jazdenie, teda disciplíny, pri ktorých jazdec často mení polohu. My sme testovali širšiu z dvoch ponúkaných verzií a môžeme povedať, že sedadlo je pohodlné aj po dlhých hodinách strávených v sedle.

Na druhej strane má špecifický tvar (vpredu je úzke a vzadu výrazne široké), čo nemusí sadnúť každému jazdcovi. Obzvlášť v prípade, že uprednostňujete skôr užší profil sedla.

Označenie Pro znamená, že lyžiny sú vyrobené z titánovej zliatiny (TiNox), čo spolu s karbónovým skeletom dáva vynikajúcu hmotnosť 220 gramov. Ak hľadáte komponent, na ktorom sa dá výrazne ušetriť nejaký ten gram alebo dva bez straty komfortu, SME3 je rozhodne dobrou voľbou.

Celkové spracovanie je špičkové a na výber správnej veľkosti (podľa šírky panvových kostí) môžete využiť online appku, čo celý proces výrazne uľahčuje. Zvoleným materiálom však zodpovedá aj cena.

 

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu