Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Batohy

Test: Batoh Ergon BX2 Evo

Hodnotenie: 4.5/5
112
Biker
Test: Batoh Ergon BX2 Evo

Rad batohov BX je určený predovšetkým na maratóny a dlhšie výjazdy, na ktoré je aj adekvátne prispôsobený. Vďaka premyslenému systému popruhov sa model BX2 Evo aj napriek univerzálnej veľkosti veľmi dobre prispôsobuje telu jazdca a aj plne naložený nás nepríjemne netlačil.

Komfort zvyšuje aj priestor medzi polstrovaním, kadiaľ môže prúdiť vzduch a zabrániť tak nadmernému poteniu chrbta. Náklad je v batohu umiestnený čo najbližšie k telu, takže nás ani počas jazdy v náročnejšom teréne neobťažoval nechcenými pohybmi.

Práve stabilita a dobrá fixácia spôsobili, že sme po chvíli zabudli, že jazdíme s batohom, a to hodnotíme ako veľké plus. Objem BX2 Evo 10 + 1,5 litra postačuje na všetko, čo by ste pri dlhšom výlete mohli potrebovať. Jednotlivé priečinky sú prehľadné a dobre využiteľné.

Najväčší z nich ponúka aj priestor na rezervoár s vodou či pumpu. Samozrejmosťou je ochranný obal proti dažďu zbalený v spodnej časti. Batoh je dostupný v dvoch farbách – modrej a čiernej.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu