Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Batohy

Test: Batoh Ergon BX2 Evo

Hodnotenie: 4.5/5
112
Biker
Test: Batoh Ergon BX2 Evo

Rad batohov BX je určený predovšetkým na maratóny a dlhšie výjazdy, na ktoré je aj adekvátne prispôsobený. Vďaka premyslenému systému popruhov sa model BX2 Evo aj napriek univerzálnej veľkosti veľmi dobre prispôsobuje telu jazdca a aj plne naložený nás nepríjemne netlačil.

Komfort zvyšuje aj priestor medzi polstrovaním, kadiaľ môže prúdiť vzduch a zabrániť tak nadmernému poteniu chrbta. Náklad je v batohu umiestnený čo najbližšie k telu, takže nás ani počas jazdy v náročnejšom teréne neobťažoval nechcenými pohybmi.

Práve stabilita a dobrá fixácia spôsobili, že sme po chvíli zabudli, že jazdíme s batohom, a to hodnotíme ako veľké plus. Objem BX2 Evo 10 + 1,5 litra postačuje na všetko, čo by ste pri dlhšom výlete mohli potrebovať. Jednotlivé priečinky sú prehľadné a dobre využiteľné.

Najväčší z nich ponúka aj priestor na rezervoár s vodou či pumpu. Samozrejmosťou je ochranný obal proti dažďu zbalený v spodnej časti. Batoh je dostupný v dvoch farbách – modrej a čiernej.

Aktuality

16:35 Jonas Vingegaard suverénne vyhral horskú siedmu etapu Critérium du Dauphiné.

Pri 5-kilometrovom víťaznom sóle v záverečnom stúpaní Col de la Croix de Fer si dokázal Vingegaard vytvoriť až 41-sekundový náskok pred druhým Adamom Yatesom a tretí Jai Hindley zaostal za víťazom o 53 sekúnd.

16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu