Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Brett Rheeder končí po 9 rokoch spoluprácu s Trekom

Rheeder oznámil, že podpísal dvojročnú zmluvu s inou značkou. "Bolo to najťažšie rozhodnutie, aké som vo svojej kariére urobil."
Martin Sarvaš
Brett Rheeder končí po 9 rokoch spoluprácu s Trekom

Kanadský freerider Brett Rheeder ukončil po deviatich rokoch spoluprácu so značkou Trek a zároveň oznámil, že podpísal dvojročnú zmluvu s inou značkou bicyklov

Brett Rheeder bol členom projektu pretekárov Treku C3 Project už od roku 2012 a za ten čas vyhral dvakrát Red Bull Rampage, X-Games, stal sa sedemnásobným šampiónom Crankworx a jediným štvornásobným šampiónom FMB Slopestyle World Tour. Hral aj v niekoľkých celovečerných filmoch, vrátane NotBad, UnReal, Not2Bad a Return to Earth.

„Bolo to najťažšie rozhodnutie, aké som vo svojej kariére urobil. Je to horkosladké, keďže na jednej strane odchádzam z Treku a na druhej podpisujem zmluvu s inou cyklistickou spoločnosťou na ďalšie dva roky,“ priznal Brett Rheeder.

„Nikdy nedokážem slovami opísať, akých úžasných bolo posledných deväť rokov môjho partnerstva s Trekom. Chcem poďakovať Treku za úlohu, ktorú zohrali, a za všetko, čo urobili, aby ma podporili v mojej kariére. Spoločne sme dosiahli veľa a dosiahli mnohé úspechy,“ dodal Rheeder.

Pozrite si videá s Brettom Rheederom:

Víťazná jazda Bretta Rheedera na Red Bull Rampage 2018

Víťazná jazda Bretta Rheedera na Red Bull Rampage 2019

Beautiful Idiot

Continuum

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu