Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Ste po úraze? Predíďte väčším ťažkostiam!

Snáď neexistuje športovo aktívny človek, ktorý by za sebou nemal aspoň jeden úraz. Ak sa ten váš týkal kolena alebo iného kĺbu, nepodceňte ho!
Biker
Ste po úraze? Predíďte väčším ťažkostiam!


Zdravá chrupavka je dokonalá radosť! Kĺže sa tak príjemne, že si človek ani neuvedomuje, že ju vlastne má. Akonáhle dôjde k jej čo i len malému poškodeniu, situácia sa radikálne mení. Zriedkavosťou nie sú opuchy a bolesti, náznakom ťažkostí môže byť aj ranná stuhnutosť.

Negatívom chrupavky je, že sa nevie sama zregenerovať. Preto je potrebná vyvážená strava bohatá na čerstvé ovocie a zeleninu, celozrnné výrobky, tučné morské ryby, strukoviny ap. Po poúrazových stavoch, ale aj v obdobiach zvýšeného fyzického vypätia, je vhodné organizmu pomôcť aj výživovými doplnkami. Pri výbere je potrebné dbať na to, aby obsahovali natívny kolagén, ktorý je nášmu organizmu prirodzený. Efektívnou novinkou na trhu je MaxiVita Exclusive Kolagén Forte+ od výrobcu Vitar. Obsahuje kolagén typu I, ale aj kolagén typu II – v jeho natívnej forme. Práve tento je nevyhnutný pre pevnosť a odolnosť kĺbových chrupaviek, a tak aj pre predchádzanie ich narušenia pri úrazoch. Zoženiete ho vo svojom obľú – benom obchodnom reťazci, napr. Tesco, Kaufland, DM, TETA, 101 drogérie ap.
Môžete ho kúpiť aj online na
www.nasevitaminy.sk.

Aktuality

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Zavrieť reklamu