Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kolenné chrániče

Test: Chrániče kolien Endura MTR

Hodnotenie: 3.5/5
80
Biker

Endura ponúka za férovú cenu vydarené chrániče kolien MTR, ktoré využívajú technológiu zvanú Koroid. S jej použitím však súvisia aj niektoré nedostatky, ktoré sme počas testovania objavili, no začneme najskôr tým, v čom tento chránič naozaj vyniká.

Už pri prvom nasadení nás zaujala vysoká kvalita spracovania – chrániče budia dojem, že vydržia naozaj veľmi dlho. Navyše, pri jazde na biku dobre držia a nezosúvajú sa, k čomu prispievajú aj silikónové pásy vo vrchnej i spodnej časti chráničov.

Nechcenému pohybu zabraňuje aj zapínanie na suchý zips umiestnené na stehennej časti. Použitie technológie Koroid znamená nízku hmotnosť a skutočne dobrú úroveň odvetrania, no oproti konkurencii je vyberateľná vložka výrazne  tvrdšia.

Tým sa dostávame k najväčšiemu nedostatku týchto chráničov, ktorým je komfort. Pevná časť chrániča sa pre svoju tuhosť neprispôsobuje kolenu tak, ako by sme si to predstavovali, a rovnako aj ochrana bočných častí kolena by mohla byť lepšia.

www.endurasport.com

Aktuality

Včera 19:06 Fotogaléria: Najlepšie momenty 2. etapy Tour de France 2022.

Druhú etapu poznačilo viacero pádov, no všetci pretekári napokon prišili do cieľa. Pozrite si výber najlepších fotografií.

Včera 17:35 Peter Sagan skončil šiesty v 2. etape Tour de France, v záverečnom šprinte bol najrýchlejší Jakobsen.

Na druhom mieste skončil Wout van Aert, ktorý sa tak oblečie do žltého dresu lídra celkového hodnotenia.

01.07.2022 Fotogaléria: Najlepšie momenty 1. etapy Tour de France 2022.

Otváracia časovka v daždi pretekárov poriadne potrápila a nečakaným víťazom sa stal 31-ročný Belgičan Yves Lampaert, ktorý porazil druhého Wouta van Aerta a tretieho Tadeja Pogačara. Pozrite si najlepšie zábery z prvej etapy Tour 2022.

01.07.2022 Lampaert porazil Van Aerta aj Gannu, vyhral úvodnú časovku Tour de France 2022 a oblečie sa do žltého dresu.

Belgičan tak porazil najväčších favoritov – Wouta van Aerta (Jumbo-Visma), ktorý skončil na druhom mieste aj Filippa Gannu (Ineos Grenadiers), ktorý skončil štvrtý za Tadejom Pogačarom (UAE Emirates).

01.07.2022 Toto je S-Works Tarmac SL7 Petra Sagana na Tour de France 2022 (detaily, foto, špecifikácia).

Aj keď jeho tím TotalEnergies bude pretekať na červeno-čiernych bicykloch, Sagan má počas celej sezóny bledomodrý špeciál s červenými doplnkami a stále nemá najnovšie Dura-Ace.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu